Biyografi

Ülkü Doğanay Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Kitapları?

Ülkü Doğanay kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, evli i bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Ülkü Doğanay’dan söz edeceğiz.

Ülkü Doğanay Kimdir?

  • Akademisyen.

1971 yılında Ankara’da dünyaya gelen Ülkü Doğanay, Tevfik Fikret Lisesi mezunudur. Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde tamamlayan Ülkü Doğanay, yüksek lisans eğitimini ise Ortadoğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Doğanay, doktora eğitimini ise Ankara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi Bölümü’nde tamamlamıştır. Doktora sonrası çalışmaları için bir süre burslu olarak Paris II. Üniversitesi’nde eğitim gören Ülkü Doğanay, sonrasında Ankara Üniversitesi’nde öğreti görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. Ocak 2016’da Barış İçin Akademisyenler Bildirisi’nde imzası bulunmasından dolayı 686 sayılı kanun hükmündeki kararname ile görevden ihraç edilen Ülkü Doğanay’ın yayınlanmış birçok kitabı bulunmaktadır.

Yayınlanmış Bazı Kitapları

  • Seçimlik Demokrasi & Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bahçeli ve Selahattin Demirtaş’ın Demokrasi Söylemi
  • Radikal Medya & İsyancıların İletişimi ve Toplumsal Hareketler
  • Demokratik Usuller Üzerine Yeniden Düşünmek
  • Kişilerarası İletişim

Twitter hesabından da paylaşımlarına devam eden Ülkü Doğanay, gündeme dair yorumlarını çeşitli televizyon kanalları üzerinden ve sosyal medya platformlarından dile getirmektedir. Akademisyen ve yazar Ülkü Doğanay hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaymakça:

  • kitapyurdu.com, Ülkü Doğanay, erişim tarihi: 5 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds