Biyografi

Seyhan Avşar Kimdir? Aslen Nereli? Kaç Yaşında? Evli mi?

Seyhan Avşar kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Seyhan Avşar’dan söz edeceğiz.

Seyhan Avşar Kimdir?

  • Yazar.

1991 yılında Bitlis’te dünyaya gelen Seyhan Avşar, ilkokul ve lise eğitimini Bitlis’te tamamlamıştır. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nde tamamlayan Seyhan Avşar, aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler ve Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde eğitim almıştır. Gazetecilik hayatına üniversite yıllarında başlayan Seyhan Avşar, ilk olarak Cumhuriyet gazetesinde stajyer olarak çalışmıştır. Sonrasında yine Cumhuriyet gazetesinde 7 yıl boyunca adliye muhabirliği yapmıştır. 2022’de Halk TV’de çalışmaya başlayan Seyhan Avşar, kariyerine halen Halk TV bünyesinde devam etmektedir. Yaptığı haberler, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti ve İstanbul Gazeteciler Derneği tarafından ödüle layık görülmüştür. Seyhan Avşar, evlidir ve bir kız çocuğu vardır.

Twitter hesabından da paylaşımlarda bulunan Seyhan Avşar, gündeme ilişkin yorumlarını Halk TV üzerinden de yapmaktadır. Tecrübeli gazeteci Seyhan Avşar hakkında merak edilen evli mi bekar mı, annesi babası kim gibi soruların yanıtlarını en kıs sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • halktv.com.tr, Seyhan Avşar kimdir, erişim tarihi: 5 Mart 2023

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.