Biyografi

Umut Yertutan Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Hangi Kanalda?

Umut Yertutan kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı oyuncuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Umut Yertutan’dan söz edeceğiz.

Umut Yertutan Kimdir?

  • Gazeteci.

Kariyerine 1994 yılında Kanal 6’da başlayan Umut Yertutan, sonrasında BRT, SKY TURK ve ATV’de parlamento muhabirliği ve başbakanlık muhabiri olarak görev yapmıştır. Tecrübeli gazeteci Umut Yertutan, 12 yıl boyunca FOX TV bünyesinde çalışmıştır. Umut Yertutan, özellikle başbakanlık/cumhurbaşkanlığı muhabirliği sırasında önemli işlere imza atmıştır. FOX TV’den ayrıldıktan sonra Halk TV Ankara haber müdürü olarak kariyerine devam eden Umut Yertutan, şimdilerde ise TELE 1’de görev yapmaktadır. Umut Yertutan evlidir; Selin ve Arda adında ikiz çocuk babasıdır.

Twitter ve Instagram hesabından da paylaşımlarda bulunan Umut Yertutan, gazetecilik kariyerine TELE 1 bünyesinde devam etmektedir. Tecrübeli gazeteci Umut Yertutan hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, doğum tarihi nedir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • birgun.net, Umut Yertutan istifa etti: Halk TV benim için bitti, erişim tarihi: 5 Ağustos 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.