Mimari

Vaillant F22 Hatası Çözümü

Vaillant kombilerin tüm modellerinde ortak olarak bulunan F22 F23 ve F24 arızaları basınç sisteminde bulunan bir arızayı ifade etmektedir. İnternette kolayca bulunan bilgileri genellikle tekrar yazmasak da hem serimizi bozmamak adına hem de kullanıcıları doğrudan servise yönlendiren sitelerden kaçmak amacıyla bilgi vermeye karar verdik. İlk adım olarak basınca bile bakmadan reset işlemini yapalım. Çünkü bu işlem hem çok kolay hem de çoğunlukla sihirli bir çözüm olabiliyor.

Ardından Vaillant kombinizin basınç seviyesini kontrol etmeniz gerekmektedir. İdeal seviye olan 1.5-2 bar arası altındaki basınçlar için kombiye ideal seviyeye gelene kadar su basınız. Su bastınız ve buna rağmen hata almaya devam ediyorsanız garantiniz de olsa masraf etmeniz gerekebilecek bir arıza olabilir. Petekler, pompa ve eşanjör kireçlenme ve tıkanma sebebiyle dolmuştur. Bu parçaların arızası normalde garanti dahilinde olsa da genellikle sebep bu türden olunca ücretli değişim yapıyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds