Sağlık

Acnegen Kullanırken Alkol Alınır mı?

Cildinizde oluşan sivilceler için yüzlerce farklı tedavi yöntemi bulunuyor. Ancak son çare ve aslında en mantıklı ve etkili tedavi yöntemi medikal ilaç tedavisidir. Acnegen ilacı da tıpki diğer bahsettiğimiz ilaçlar gibi önemli derecede etkili ve cildinizdeki aknelerin dökülmesine yardımcı olacak bir ilaçtır. Ancak ilacın ciddi kontrol altında kullanılması gerektiğini bilen hastalar Acnegen ve alkol ilişkisini merak etmektedirler.

Acnegen ile Alkol Alırsam Ne Olur?

Öncelikle yazı başlığımızdaki soruya kocaman bir hayır cevabı ile başlayalım. Bunun sebebi, ilacın karaciğer üzerinde etkili olması ve bu şekilde etki göstermesidir. Bilindiği üzere alkol de karaciğeri yorduğundab az miktar da olsa kullanım tavsiye edilmez. Hatta prospektüs üzerinde yoğun alkol tüketen ve alkolizm tedavisi görenlerin ilacı kesinlikle kullanmaması gerektiği de belirtilmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi