Kombi E01 Ne Demek?

Eski sobaların yerini alan kombiler artık günümüzün yeni modern ısınma aracı olarak hayatımızda yer aldı. Neredeyse bütün evlerde kullanılan kombilerimiz doğalgaz ile çalışıyor. Bu kombilerin gelişmiş teknolojik ürünlerdendir. Elektrik elektronik işlevi olan kombiler olası bir hatayı kullanıcısına otomatik sistemi ile uyarı yaparak bildirir. Kombilerde alınan uyarılar rakamlar ile belirtilmiştir. Siz de kombinizde E01arıza uyarısı alıyorsanız muhtemelen kombinizde ateşleme sorunu var kombiniz gaz alamıyor olur.

İlginizi Çekebilir:  Kombi Anahtar İşareti Ne Demek?

Kombilerde E01 Arızası Nedir?

Genel olarak bütün markaların aynı şekilde arıza uyarısı alarm E01 hata uyarısıdır. Kombilerde alınan bu hata alarmı doğal gaz girişinden olabilir. Kombinin doğalgaz alamadığı durumlarsa kombi ateşleme yapamaz. Dolayısı ile de çalışmaya geçemediği için E01 alarmını verir. Bütün kombi markalarında ayını hata uyarısı aynı arıza için alınıyor.

İlginizi Çekebilir:  2020 Yılının Trendi Vizon Rengi Dekorasyon Önerileri

Kombi E01 Arızası Nasıl Düzeltilir?

Kombilerde alınan E01 arıza alarmı doğalgaz gelmemesi halinde ortaya çıkar. Doğalgaz alamayan kombi ateşleme yapamadığı için arıza uyarısı verir. Bu sorunu teknik servise bildirmeden önce doğalgaz gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Bunun yanı sıra kombinizi resetlemek sorunu çözebilir.

İlginizi Çekebilir:  Geç Dönem Osmanlı Mimarisi Özellikleri ve Örnekleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara