Teknoloji

VCRuntime140.dll Hatası Çözümü

Windows işletim sistemi içerisinde bazı zamanlar farklı hatalar alınarak kullanıcılara problem yaşatılabilmektedir. Bu hatalardan bir tanesi olan VCRuntime140.dll Hatası detaylı işlemlere sahip olarak karmaşık yapıdadır. Hatayı alan kullanıcılar öncelikle büyük paniklere kapılsa da bahsedeceğimiz adımları doğru şekilde kullanarak sorundan kurtulabilirler.

VCRuntime140.dll Hatası yaşanılmasındaki temel neden dosyanın silinmesinden ya da bozuk olmasından kaynaklanmaktadır. Windows işletim sisteminde uyumlu çalışmayı sağlayan bu dosya, bilgisayarda bulunan bütün programlar için çalışma prensipleri yaratır. Hatanın çözümü bakımından ise ilk yapacağımız işlem silindiyse dosyayı tamamen kaldırarak tekrardan yüklemek olacaktır. Bu yöntem sayesinde hatanın ana kaynağına daha kolay inebilir ve neyden dolayı yaşandığını anlayabiliriz.

Birinci olarak bahsettiğimiz işlem sonrasında hata almaya devam ediyorsanız farklı bir çözüm yöntemine geçiş yapabiliriz. Burada yapacağımız şey ise ‘’Microsoft Visual C++ 2015’’ programını yeniden yüklemek olacaktır. Bunun da ilk yöntemde olduğu gibi bilgisayarda bulunuyorsa kontrol ederek tamamen kaldırılmalı ve devamında yüklemesini yapmanız gerekir. Kurulum konusunda Microsoft’un adımlarını takip ederek problemden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. BU işlemlerden sonra karşınıza bir daha VCRuntime140.dll Hatası çıkmayacak ve programlara sorun olmadan giriş yapabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.