Ekonomi

Vekaletle Banka Hesabı Açılır mı?

Şirket işlemleri ve araç alım-satım gibi işlemleri yapmak için noter aracılığı ile vekalet vermeye alıştık. Ancak hastalık, vekalet sahibi kişinin uzakta bulunması gibi özel durumlar sebebiyle banka hesabınızın vekalet ile açılmasını isteyebilirsiniz. Burada anlatacağımız vekalet işlemleri; İş Bankası, Garanti, Yapı Kredi, Vakıfbank gibi tüm bankalarda geçerli temel yöntemleri içermektedir. İşlem kapsamı ve yöntemi ile ilgili detaylı bilgi almak için banka müşteri hizmetleri yerine şubeye giderseniz daha net bilgi edinirsiniz. Evet, vekaletle banka hesabı açılabilir.

Vekaletle Banka Hesabı Nasıl Açılır?

İşlemi yapmak için vekalet veren kişinin birebir notere kimliği ile giderek banka işlemleri yapılabilmesi için vekaletname vermesi gerekmektedir. Vekaletname ücreti niteliğe ve kapsama göre değiştiğinden dolayı bu konuda ne yazık ki net bilgi veremiyoruz. İşlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir.

Banka İşlemleri Vekaletname Örneği

İşlemi daha hızlı yapabilmek için vekaletnameniz hazırlanmış ve ıslak inza altına alınmış olursa daha iyi olacaktır. Yazarken dikkat etmeniz gereken husus açıkca vekil tayin ettiğiniz kişiye verilecek yetkileri belirtmektir. Ayrıca süre ile sınırlandırmanız güvenlik açısından daha iyi olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.