Vesile İlgen Kimdir? Ne İş Yapıyor?

Vesile İlgen kimdir? Vesile İlgen ne iş yapar? Recep Tayyip Erdoğan tek kız kardeşi olan Vesile İlgen, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbeyi önceden kendisine bildiren Ziya İlgen’in de eşidir. Vesile İlgen, 1953 (veya 1954) yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Tıpkı kardeşleri Mustafa ve Recep Tayyip gibi kendisi de ilkokulu Kasımpaşa’da tamamladı. Erdoğan’ın tek kız kardeşi olan Vesile İlgen, eğitimine devam etmedi ve Ziya İlgen ile evlendi. 

Vesile İlgen, ağabeyi Hasan Erdoğan gibi siyasetten ve ticaretten uzak durdu. Sade bir hayat yaşamayı isteyen Vesile İlgen, Ziya İlgen ile evlendi ve bu süreçten sonra kendisi ile bilinenler de sınırlı kaldı. 

Ziya İlgen Kimdir? Ne İş Yapıyor? Aslen Nereli?

Eşi Ziya İlgen ile sade ve gösterişten uzak bir yaşamı tercih ettiği iddia edilen Vesile İlgen, ile bilinenler şimdilik bu kadar. Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşleri, haklarında çok az bilgiye sahip olunan kişiler. Yine aynı zamanda Erdoğan’ın büyük oğlu olan Ahmet Burak Erdoğan gibi aile içindeki kişiler birçok kişi tarafından bilinmiyor. 

Ziya İlgen ile ilgili birkaç bilgiyi elde etmek mümkünken Vesile İlgen hakkında en ufak bir bilgi almak dahi neredeyse imkansız. 

Vesile İlgen’in eşi Ziya İlgen hakkında daha detaylı bir biyografi okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın. 

Recep Tayyip Erdoğan’ın kardeşleri başlıklı yazımızda da kendisi hakkında detaylı bilgiler veremedik. Elimize ulaşan güncel bilgiler dahilinde bu yazıyı sürekli güncelleyeceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting - malatya haber