Teknoloji

Vestel Klima E6 Hatası Çözümü

Vestel Klimalarda E6 hatasının alınması nedenlerinde voltajın olması gerekenden daha alt seviyede çalışması gelmektedir. Bu durum karşısında klima kendisini korumaya alarak herhangi bir donanımsal arıza meydana gelmemesini ister. Özellikle akıllı bir sisteme sahip olan Vestel Klimalar, olabilecek ve oluşabilecek her durum için tasarlanmıştır. O yüzden hatayı aldıktan sonra tedirgin olmayarak doğru adımlar atmanız gerekmektedir.

Hatayı aldıktan sonra çözüm için yapacağımız ilk işlem elektrik tesisatında bir sorunun olup olmadığını kontrol etmektedir. Genel olarak problemin yaşanılmasında ki en büyük etken, bir elektrikçi tarafından kontrol edilmelidir. Bu işlemi kendi başınıza yapmanızı kesinlikle tavsiye etmiyor ve önermiyoruz. Bahsettiğimiz ilk çözümden sonra apartman içerisinden bir voltaj düşüklüğünün olup olmadığına bakınız. Bu işlem içinse farklı alternatif nesneler kullanarak öğrenebilmeniz mümkündür.

Bahsettiğimiz işlemleri doğru bir şekilde uygulamanız ile birlikte hatanın yaşanılmasındaki bütün olumsuz durumlar ortadan kalkmaktadır. Bundan sonrasında teknik servise ulaşarak sorundan bahsetmeniz, klima arızanızı tamamen çözer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.