VIP Araçlar Muayeneden Geçer mi?

VIP tasarımlı araçlar son yıllarda sunduğu konforu nedeniyle çokca tercih edilmekte. Ancak aracının içini VIP tasarıma yeni çeviren vatandaşlar bu işlemin TÜV Türk muayene istasyonlarında sorun yaratıp, ağır kusur olarak muayeneden kalıp kalmadığını merak etmektedir. Bu yazıyı okuduğunuzda sorunuza net bir cevap alacaksınız. 

VIP Araçlar Muayeneden Geçer mi?

VIP araçların muayenesi yapılırken aracın içerisindeki koltuk döşemeleri ve ek TV üniteleri gibi detaylara dikkat edilmez. Önemli olan konu koltuk sayısıdır. Koltuk sayısının hem az olması hem fazla olması muayeneden ağır kusurlu olarak kalmanıza sebebiyet verecektir. Her iki durumda da araç muayeneden geçmez. Burada ruhsatta yazan sayı baz alınarak kontrol gerçekleştirilir. Eğer koltuk sayısında değişikliğe gittiyseniz ruhsata yeni koltuklarınızı işlemelisiniz. Eksik olan koltuğu yerine takmak gibi bir şansınız var ise bu şekilde de muayeneden rahatlıkla geçersiniz. 

VIP araçlarda sıklıkla kullanılan cam filmleri için dikkat edilmesi gereken konu ise, ön cama çekilen filmler. Çok ince derecelerde de olsa ön cama çekilen film dolayısıyla TÜV Türk muayenesinden ağır kusurlu olarak kalırsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: