Otomobil

Vito Körük Arızası Nedir? Nasıl Çözülür?

Mercedes Vito araçlar sınıfının en çok kullanılan araçlarından biri. Bu araçlarda kullanılan airmatic sistemi ise aracın uzun yolda yere yakın ve stabil ve gerektiğinde şehir içi seyahatlerinizde daha yüksekten konforla seyahat etmenizi sağlıyor. Ancak başınıza bela olabilecek bir tarafı ise vito araçların körük arızası vermesi olacaktır. Air sisteminde körük kompresörlerinin arızalanmasının olası sebeplerini bu makalemizde sizlerle paylaşacağız. Sorunun çözümü için yazıyı sonuna kadar dikkatlice okumalısınız.

Vito Air Arızası Tüm Sebepleri Nelerdir?

Öncelikle bu arızanın körükten olup olmadığına emin olmak için aşağıda bulunan diğer ihtimalleri kontrol etmelisiniz.

  • Elektriksel devrede bulunan role arızası. Bu arıza air sistemlerinde en çok karşılaşılan hatalardan biridir. role arızasının tamiri için bir oto elektrikçiye uğramalısınız.
  • Bir diğer ihtimal ise Vito kompresör arızasıdır. Bu sistem çoğunlukla körük ile karıştırılmaktadır. Kompresörde bir arıza varsa çoğunlukla tamiri mümkündür.
  • Hava valfi. Körükler üzerinde duran havayı kompresör ile basıldıktan sonra tutan hava valfi arızalanırsa benzer hatalar verebilir.

Şimdi ise gelelim asıl problemimiz olan körük arızasına. Eğer sadece körükleriniz arızalı ise körük lastikleri düşük bir maliyetle değiştirilebilmektedir. Komple amörtisör sistemini gereksiz yere değiştirmeye kalkmanıza gerek yok. Yolda giderken körükler arıza yaptıysa sürtünme sesine rağmen sürüşe devam etmeyin. Bir çekici ile servise gidiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds