Volkan Ertit Kimdir? Kaç Yaşında? Aslen Nereli? Kitapları?

Volkan Ertit kimdir, nereli ve kaç yaşında, ne iş yapıyor, kitapları nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı yazarların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Volkan Ertit’ten söz edeceğiz.

Volkan Ertit Kimdir?

  • Yazar.
  • Akademisyen.

22 Ekim 1983 tarihinde Adana’da dünyaya gelen Volkan Ertit, araştırmacı-yazar ve araştırma görevlisi olarak bilinmektedir. Adana İncirlik Lisesi’nden mezun olan Volkan Ertit, lisans eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başlamış; daha sonra Felsefe Bölümü’ne geçiş yapmıştır. Belçika Katolik Leuven Üniversitesi’nde ve Fransa The Institut Européen des Hautes Etudes Internationales (Avrupa Uluslararası Çalışmalar Enstitüsü)’de yüksel lisans eğitimini tamamlamış; doktorasını ise Holllanda’da Radboud Üniversitesi’nde almıştır. Sekülerleşme, siyasi düşünce tarihi, din sosyolojisi ve felsefesi gibi konularda uzman olan Volkan Ertit, ayrıca YouTube kanalında da ilgi alanına dair içerikler üretmektedir.

Yazdığı Kitaplar Nelerdir?

  • Sekülerleşme Teorisi
  • Sekülerleşme Tartışmaları
  • Endişeli Muhafazakarlar Çağı: Dinden Uzaklaşan Türkiye
  • Sekülerleşme

YouTube, Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Volkan Ertit, uzun sakalları, görüşleri, alanına olan hakimiyeti ve anlatımı ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmaktadır. Araştırma görevlisi akademisyen Volkan Ertit hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kim, aslen nereli gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Volkan Ertit, erişim tarihi: 16 Eylül 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.