Lee Joon Gi Kimdir? Yaşı? Boy Kilo? Sevgilisi? Dizileri?

Lee Joon Gi kimdir, kaç yaşında, boyu kilosu kaç? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Lee Joon Gi’den söz edeceğiz.

Lee Joon Gi Kimdir?

17 Nisan 1982 yılında Güney Kore’nin Busan kentinde dünyaya gelen Lee Joon Gi, oyuncu ve şarkıcı olarak tanınmaktadır. Bunun yanında Lee Joon, 1.78 metre boyunda ve 63 kilodur. Aynı zamanda koç burcudur. Bir erkek kardeşe sahiptir. Oyunculukla lisede okurken ilgilenmeye başladı. Sanat eğitimi alanında lisansa sahiptir. Oyuncu olmasının yanı sıra mankenlikte yaptı. 2005 yılında The King and the Clown adlı filmde rol aldıktan sonra ünü arttı.

Modelliğe başlamak için Seul’e taşındıktan sonra birçok dizide rol almaya başladı.  Hero, My Girls, Moon Lovers gibi dizi yapımlarında oynadı. Bu yapımlar oyuncunun başarısını daha çok arttırdı. Uluslararası anlamda tanınır olmasında özellikle Moon Lovers dizisi etkili oldu. Ünlü oyuncu birçok ödüle aday olarak gösterildi. Lee Joon Gi bugün en çok ödül alan Koreli oyuncular arasında da yerini korumaktadır. Bunun yanında başarılı oyuncu Lee Joon, Kore’nin en tanınmış simaları arasında yer almaktadır.

Lee Joon Dizileri?

Flower of Evil, Hotel del Luna, Lawless Lawyer, Criminal Minds, First Seven Kisses, Moon Lovers: Scarlet Heart Ryeo, She Was Pretty, Scholar Who Walks the Night, Gunman in Joseon, Two Weeks, Arang and the Magistrate, Hero, Iljimae‎, Time Between Dog And, Wolf, The 101st Proposal, My Girl, Star’s Echo, Nonstop 4

Lee Joon Gi Kimdir

Lee Joon Filmleri?

Resident Evil: The Final Chapter, Never Said Goodbye, May 18, Virgin Snow, Fly, Daddy, Fly, The King and the Clown, Flying Boys, The Hotel Venus

Boyu ve Kilosu?

  • Başarılı oyuncu Lee Joon Gi 1.78 m boyundadır ve 63 kilodur.

Instagram hesabından da ayrıca paylaşımalr yapan Lee Joon Gi, bunun yanında oyunculuk ve müzik kariyerine de devam etmektedir. Başarılı oyuncu ve müzisyen Lee Joon Gi hakkında merak edilen sevgilisinin adı nedir, aslen nerelidir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede ayrıca sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.