Volvo S40 Motor Arıza Lambası Neden Yanar?

Hayatınızı düzene sokmaya başladınız ve düzenli gelir elde edip birikim yapmaya başlamanız sonrasında hayalleriniz ve hedefleriniz doğrultusunda son dönem teknoloji otomobillere bakmaya başlıyorsunuz. Bakmaya başladığınız otomobiller sonrasında hangi marka araç alacağınızdan alacağınız aracın modeline sonrasında kazası olup olmadığına ya da bakımlarının ne durumda olduğuna kadar incelemeniz başlayacaktır.

Günümüzde araçların artık mekanizmalarının değişmesi ve tasarruf etme yöntemleri gibi düşünceler akıllara gelmesi ile birlikte vergi gibi durumlarda ön plana çıkınca alınacak önlemler daha bir önem kazanmaktadır. Bu önlemlerden biriside alınacak olan Volvo s40 aracın gerekli donanımları ve onun parçaları hakkında bilgi sahibi olmaktır.  Araç hakkında bilgiler daha iyi olması hem sürücü açısından hem de aracın arızası oluşması açısında alınacak çözümleri bilmek iyi olacaktır.

Araçlardan hakkında bilgi sahibi olunması gereken konulardan biriside Volvo S40 Motor arızası lambası durumudur. Bu arızada neden yandığı ile bilgiler yer almaktadır.

Motor Arıza Lambası Neden Yanar ?

Araç mekanizması içerisinde yer alan motorda ve bağlı sistemlerde bir arıza meydana gelmesi durumunda  motor arıza lambası yanmaktadır ve böylece sürücü için  bir sorun olduğunda bilgisi olmuş olur.

 Araca bindikten sonra araba kontağı açılması sonrasında araç mekanizması içerisinde yer alan  arıza lambası her zaman kontrol amaçlı yanmaktadır ve aracın motoru çalıştırıldıktan arıza lambası sönmekte ve  sönmüyorsa motor arızası vardır demektir.

Yeni nesil araç mekanizması içerisinde arıza lambasının neden yandığını anlamanın tek yolu, aracı arıza teşhis (diyagnostik) cihazına bağlama durumu olacaktır.

Oluşan hasar sonrasında arızayı anlamak için sakın ola ki uzaktan anlama yöntemine gitmeyin. Araç ile ilgili olarak tahmin yapılarak parça değiştirilemesi yapılamaz ve  arızatespiti yapılamamaktır.

Araç içerisinde yer alan motor arıza lambasının asıl varlık sebebi ise araç içerisinde yer alan  motorda meydana gelen anormal bir çalışma sonrasında arabada bulunan egzoz kısmından  çıkan zararlı gazlarda meydana gelmekte olan gaz artışının sürücü tarafından fark edilmesi ve en kısa zamanda bu sorunun giderilmesinin sağlanması daha iyi olacaktır.

Motor Arıza Lambası Nasıl Söndürülür ?

Araba içersinde yer alan arıza lambasını söndürmek için aracı bilgisayarlı arıza tespit cihazına bağlatmak gerekmekte ve arıza hafızasını silme (resetleme) işlemi yapılmaktadır.

Arızanın silinmesi durumu için araç içerisinde yer alan arızanın kalıcı veya geçici olmasına göre değişiklik göstermektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

offshore hosting