Otomobil

Volvo S60 Darbe Sensörü Nerede?

Darbe sensörü bütün araçlar için önemli bir sistemdir. Volvo bu konuda yaptığı bütün çalışmaları titizlikle yaparak sürücülere sunmuştur. Aracın içerisinde farklı yerlerde olabilen bu sistem Volvo S60’ta da çok ayrı bölgelerde konumlandırılabiliyor. Özellikle yeni sürücü olan ve trafiğe yeni çıkan kişiler bu konuları merak ettiği için bu yazımızda sizlere Darbe Sensörünün Nerede olduğundan bahsedeceğiz.

Darbe sensörü araçlarda darbe veya kaza anlarında devreye giren bir sistemdir. Sistem özellikle çarpışma anını algılayarak yakıt pompasına giden elektrik akımını keser. Böylelikle de araç içerisinde olan yakıt aracı etkilemez.

Volvo araçlarda bu konu oldukça önemli bir konudur. S60 modellerinde darbe sensörü genellikle akülerin sağ ve solunda bulunmaktadır. Özel bir yere konumlandırılmış bu sensör aracın modeline göre değişiklik gösterebilir. Akünün bahsettiğimiz alanlarında sensör bulunmuyorsa kaputun ön kısmı veya yanlarını kontrol edebilirsiniz. Eğer ki bu alanların tamamında darbe sensörü bulunmuyorsa direkt olarak araç kullanım kılavuzuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.