Otomobil

Volvo S40 Krank Devir Sensörü Nerede?

Volvo S40 modelleri yurt dışında çokça tercih edilen bir seridir. Serinin yapılmasından sonra sürücülerin konforlu bir araç kullanıyor olması ve şehir içinde zorlanmadan sürüş deneyimi yaşatması herkesi mutlu ediyor. Bunun yanında yeni kullanmaya başlayan sürücüler bazı nesneleri bulamamaktadır. Bu nesnelerden olan krank devir sensörünü bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

Volvo ve diğer markalara ait bütün araçlarda krank devir sensörü belirli bir yerde bulunmaktadır. Genelde otomobil motorunun ön tarafında krank kasnağı denilen yerin arkasındaki dişlide yer alır. Krank devir sensörünü burada bularak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer ki belirttiğimiz noktada bu sistem yoksa aracınızın kullanım kılavuzunu takip etmeyi unutmayınız.

Krank devir sensörü bütün araçlar için oldukça önemli bir sistemdir. Sistemin yapılma amacı motor devrini ve krank milinin yaptığı açıyı kontrol ünitesine bildirmesidir. Kırılması durumunda motor içerisinde bir arıza gerçekleştirerek araca çok fazla hasar verir. O yüzden bu hasarı yaşamanız takdirinde en yakın servisten yardım almayı unutmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds