Otomobil

Volvo XC90 Polen Filtresi Nerede?

Otomatik, ferah ve eşsiz bir araç sürüş deneyimi sunan Volvo, XC90 modelini de şehir içi kullanımına göre tasarlamıştır. Şehir içerisinde oldukça rahat bir biçimde kullanılabilen bu araç yurt dışında daha da popüler. Modeli yeni kullanmaya başlayan kişiler özellikle polen filtresi hakkında tedirgin olabiliyorlar. O yüzden bu yazımızda sizlere Volvo XC90 Polen Filtresinin nerede olduğundan bahsedeceğiz.

Volvo XC90 modellerinde polen filtresi iki farklı alanda bulunabiliyor. Öncelikle eski modellerde motor bölmesinin yan tarafında yer alıyordu. Son zamanlardaki modellerde ise torpido gözünün arka tarafında bulunduruluyor. Özellikle sürücünün sağlığını ve araç içerisinde devamlı duran kişilerin sağlığı polen filtresi sayesinde yüksek bir noktaya çıkartılabiliyor.

Polen filtresi konusunda Volvo büyük adımlar atmıştır. Bütün modellerinde bu filtreyi kullanan marka, dışarıdan gelen havada bulunan farklı maddeleri polen filtresi sayesinde arındırmaktadır. Böylelikle içeriye temiz bir hava girişi sağlanıyor. Bahsettiğimiz iki farklı noktada da polen filtresi bulunmuyorsa Volvo XC90 model araç için yapılan kullanım kılavuzuna göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.