Otomobil

Volvo XC60 Polen Filtresi Nerede?

Volvo XC60 aracı pratik ve hızlı bir kullanıma sahiptir. Araç üreticisi Volvo herkesin rahatlıkla kullanmasını isteyerek güvenli bir sistem oluşturmaya çalışmıştır. Bunun yanında aracı yeni kullanmaya başlayan sürücüler bazı nesneleri merak edebiliyorlar. Bunlardan bir tanesi olan polen filtresi oldukça önemli bir konudur. Bu yazımızda size bu filtrenin nerede olduğundan kısa ve öz şekilde bahsedeceğiz.

Volvo XC60 modellerinde çoğu Volvo serilerinde olduğu gibi polen filtresi aracın torpido gözünün altında bulunmaktadır. XC60 modellerinde polen filtresini açmak istiyorsanız torpido gözünü açmadan da çıkartabilmeniz mümkündür. Lakin daha kolay ve pratik bir şekilde erişmek için de torpidoyu çıkararak erişebilirsiniz.

Bahsetmek istediğimiz bir diğer şey polen filtresinin ne işe yaradığıdır. Çünkü çoğu sürücü bu filtre hakkında hiçbir şey bilmeyerek hareket edebiliyor. Polen filtresi, aracın dışarıdan gelen havayı alarak içeride filtrelemesini sağlar. İki farklı modeli bulunan filtre karbonlu ve karbonsuz olarak geçmektedir. Her araç için bu modeller değişik nedenlerle tercih edilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.