Web Sitesi Kurmanın Maliyeti

Bir internet sitesi kurmaya karar verdiyseniz, Bu web sitesinin ne kadara mal olacağını düşünmeye başlarsınız. Aslında bu ne türlü bir site açacağınıza göre çok büyük değişkenlik gösterir ama ben sizi bugün bir blog açmak için nelere ihtiyacınız olacağından ve sitenin ortalama ne kadara mal olacağından bahsedeceğim.

Ilk olarak ihtiyacımız olan şey web sitesi için bir alan adı ve bir hosting hizmeti almak olacaktır. Bunun maliyeti hisse ufak bir web sitesi için ortalama yıllık 80 liraya gelecektir. Bunun 20-25 lirası domain için gerekecek, geri kalan paranın hepsini hosting hizmeti için gerekecektir. Aslında bunu çok daha düşük maliyetlerle de halledebilirsiniz internet üzerinde ufak bir araştırma yaparak daha düşük maliyetli bir websitesi oluşturun iyi gözden geçirebilirsiniz fakat en güvenilir yol olarak Türkiye’deki bir sunucu üzerinden sitenizi kurmak sizin için daha iyi olacaktır daha önceki yazılarımızda biliyorsunuz ki web sitesini kurarken dikkat etmemiz gereken faktörlerinden biri bu sitenin çok hızlı çalışmasıdır.

Web sitesini kurduktan sonra bunların haricinde yapmanız gereken masraflar web sitesi tasarımı ve güvenliği için olacaktır fakat hazır tabanlı altyapılarda kullanırsanız bu maaliyetlerden kaçabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için kategorimizdeki yazılardan faydalanabilirsiniz. Web sitesi kurmak çok cazip gelebilir fakat bunun hiç kolay bir iş olmadığının farkına varmalı ve çok disiplinli olarak çalışmanız gereklidir. Sorularınızı yorum kısmında sorabilirsiniz.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir