Whatsapp Canlı Konum Çalışmıyor, Güncellenmiyor Çözümü

Bilindiği üzere whatsapp uygulaması üzerinde canlı konum paylaşımı sayesinde belirli bir süre boyunca arkadaşlarınız ya da aileniz konumu gönderdiğiniz herkimse anlık olarak yerinizi görebiliyor. Böylece örneğin, yoldaysanız anlık olarak kolayca yerinizi belli edebiliyorsunuz fakat canlı konum hata, canlı konum güncellenmiyor gibi birkaç kullanıcı yorumu üzerine bu yazıyı yazma ihtiyacı duyduk. Bakalım canlı konum neden güncellenmiyor?

İlginizi Çekebilir:  POS Cihazlarında İşyeri Şifresi Nedir?

Canlı Konum Gönderemiyorum?

Hatalara adım adım bakacak olur isek ilk problem canlı konumu paylaşma sırasında yaşayacağınız problemler olacaktır. Bunun çok büyük ihtimalle sebebi konum servislerinizin tamamen kapalı ya da whatsapp için izin verili durumda olmamasıdır. Ya da internet bağlantınızda bir probşem var demektir. Whatsapp uygulamasını tamamen kapattıktan sonra konum servislerinizi açıp tekrar Whatsappa girin sorun çözülecektir.

İlginizi Çekebilir:  Orijinal Şarj Aleti Kullanmazsak Ne Olur?

Whatsapp Konum Güncellenmiyor Hatası

Bu hatadan kastımız canlı konumu paylaşmanıza rağmen uygulama üzerinde sanki hep aynı yerdeymişsiniz gibi konumunuzun kıpırdamıyor olması, burada ilk akla gelen problem ise internet bağlantınızda bir zayıflık olması dolayısıyla telefon anlık konum iletmekte zorluk çekiyordur. Unutmayın ki canlı olarak bu veriyi paylaşabilmeniz için daima konum servisi GPRS açık olmalı ve internetiniz sağlıklı olmalıdır.

İlginizi Çekebilir:  Google Duplex Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce