Adsense Bir Sayfada En Fazla Kaç Reklam Olmalı?

Google Adsense son zamanlarda Türkçe içerik üreten siteleri biraz hayal kırıklığına uğrattı sebebi ise reklam gelirlerindeki bariz düşüş oldu. Bunun sebebi rekabetteki düşüş olabilir. Fakat sonuç olarak reklam yayınlayan yayıncı internet siteleri sayfalarındaki reklam sayısı ile oynayarak Adsense gelirlerini eski seviyelerine çekmek istedi.

Ve sonuç olarak bu başlık doğdu. Çünkü yine aynı reklam yayıncıları çok iyi biliyor ki Adsense üzerindeki çok sıkı reklam politikaları dolayısıyla reklamlar yüzünden sitenin kayıtlı olduğu Adsense hesabı komple ban engeli ile karşılaşabilir. Şimdi lafı fazla eveleyip gevelemeden sorumuza gelelim. Sayfanızda yayınlayacağınız maksimum Adsense reklam alanı konusunda hiçbir kısıtlama bulunmuyor. Fakat dikkat etmeniz gereken birkaç husus var.

Yerleştirdiğiniz reklam kullanıcıyı tıklamaya teşvik edecek şekilde yanıltıcı olmamalı. Bu en hassas nokta. Adsense bunu nasıl anlıyor derseniz, sitenizdeki reklama tıklama oranları ve reklam yoğunluğunu değerlendirerek bu tespiti kolayca yapabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.