Ekonomi

Yapı Kredi Kredi Cayma Hakkı Nasıl Yapılır?

Kredi borçları bazı nedenlerden dolayı insanların başına dert olabilir. Ya da daha ilk haftalardan borcu kapatacak şekilde bir gelir elde edip krediyi kullanmaktan vazgeçebilirsiniz. Böyle bir durumda ne yapacağınızı bu makalemizde kısaca açıklayacağız.

Yapı Kredi Kredi Cayma Hakkı Nasıl Yapılır?

Yapı Kredi, kredi cayma hakkı için müşteri belirtilen süre içerisinde yetkililere ulaşmalıdır. Müşterilerin, tüketici kredisinden caymaları için geçerli olan süre 14 gündür. Bu süre içerisinde müşteri hiçbir gerekçe göstermeden ve ceza ödemeden krediden cayabilir. Yapması gereken tek şey kredi aldığı yetkiliye cayma hakkında bilgi vermektir.

Cayma hakkı kullanacak olan müşteri çektiği krediden para harcamışsa ana para ve faizini 30 gün içerisinde bankaya teslim etmelidir. Bu süre içerisinde ödeme yapmayan müşteri kredi cayma hakkını kullanmamış sayılmaktadır. Müşterinin cayma hakkında ödeyeceği faiz, akdi faiz oranına göre hesaplanmaktadır. Cayma hakkı kullanan müşteriden faiz ve ana para ödemesi dışında herhangi bir bedel talep edilmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds