Yapı Kredi Müşteri Limiti Nasıl Düşürülür?

Müşteriler genellikle kredi notlarına oranla ve imkanları el verdiği nispette kredi kartı limitlerini yükseltmek isteseler de finansal durumlarını daha rahat kontrol etme amacıyla kredi limitlerini düşürmek isteyebilirler. Bu yazımızda Yapı Kredi bankasında Yapı kredi müşteri limiti nasıl düşürülür? sorusuna detaylı cevap vereceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Garanti Bankası Rüçhan Hakkı Nasıl Kullanılır?

Yapı kredi müşteri limiti nasıl düşürülür?

Yapı Kredi müşteri limitini düşürmek için mobil ve internet bankacılığı seçenekleri tercih edilebilir. Müşteri Yapı Kredi Mobil şifresine sahipse öncelikle uygulamaya giriş yapmalıdır. Daha sonra kartlarım menüsünden kredi kartı limit değişikliği seçeneğini seçmelidir. Bu adımları takip eden müşteri limit düşürme seçeneği ile karşılaşacaktır. Bireysel İnternet şubesinde ise müşteri Kartlarım, Kart hizmetleri ve Limit İşlemleri menülerine sırası ile girmelidir. En son karşısına çıkan menüden kısa sürede kart limitini düşürebilir.

İlginizi Çekebilir:  e-Fatura Alias Ne Demek? Hatası Çözümü

Ayrıca limit düşürme işlemleri müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanın şubesine gidilerek de yapılabilir. Müşterinin kartının limitini düşürebilmesi için ödenmemiş borcunun olmaması gerekmektedir. Borcu olan müşterilerin işlemleri askıya alınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi