Ekonomi

Yapı Kredi Pos Statü Hatası Çözümü

Yapı Kredi bankası pos cihazlarında en çok karşılaşılan hata türlerinden biri statü hatasıdır. Bu hatanın sebebine inmeden önce işyeri statüsü ya da kart statüsü ile ilgili hata birbirinden ayırt edilmelidir. Yapı Kredi pos cihazınızın üzerinde işyeri statüsü uygun değil hatası gördüyseniz, anlık olarak yapabileceğiniz bir çözüm bulunmuyor. Şirketinizin statüsünü bu işleme uygun duruma getirmelisiniz. Örneğin, döviz ile işleme açtırmalı ya da işlem limitini yükseltmek gibi. Başka bir ihtimal ise kart tipi anlaşmanız içerisinde yer almıyor olabilir.

İkinci durumda biraz tehlikeli bir durum söz konusu ve son derece dikkatli olmanız gerekmektedir. Kart statüsü hatalı uyarısını görüyorsanız kayıp/çalıntı kart ile işlem yapılmaya çalışılıyor olabilir. Zaten böyle bir durum ile karşılaştığınızda yanında ek olarak ‘karta el koyun’ benzeri bir uyarı ile karşılaşabilirsiniz. Kart statüsü probleminde sorun sizinle ilgili değildir müşterinin problemi banka ile kendi arasında çözmesi gerekmektedir. Müşterinize bu konuda rahatlıkla bilgi verebilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız ekstrem başka durumlar için yapı kredinin pos müşterisi esnaflara sunduğu özel destek hattından doğrudan bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi