Ekonomi

Garanti Bankası MKK Nedir?

MKK kısaltmasının uzun hali Merkezi Kayıt Kuruluşu şeklindedir. MKK genel olarak bilindiği üzere Türk genel sermaye piyasalarının merkezi olarak saklama kuruluşu şeklinde üyelerine saklama, veri depolama gibi raporlama, kurumsal yönetim ve de bunların yanı sıra yatırımcı hizmetlerini sizlere sunmaktadır. Ayıca MKK ARGE’nin merkezi kimliğiyle beraber kendi iç kaynaklarını da kullanarak yazılım, sistem veya platformlar ile yerli ve de yabancı birçok sermaye finans bu kuruluşlarına hem veri hem de teknoloji hizmetleri de sunmaktadır.

Garanti Bankası MKK bunların başlıca gelenleridir. Bizler MKK ile sizlere sermaye piyasası araçlarının da kayden ihracının yapıldığı yerdir. Ayrıca hak sahibi kişilerin de hesaplarında sermaye piyasası araçlarının kaydedilmiş olduğu, bazı hakların izlendiği ve de kayıtlarına güvenilir hukuki sonuçlar ile bağlandığı bu görevi üstlenmiş merkezi yapı haline geldik.

Garanti Bankası MKK

 Bizler banka olarak müşterilerimize iyi bir hizmet sunmak için tecrübeli ekimiz ile sizlere destek olmaktayız. Garanti Bankası MKK bir başka tabir ile menkul şekilde kıymetlerin ihraç edilmiş olduğu hak sahibi bazında bireylerin hesaplarda tutulduğu ve de el değiştirdiği sizlere de katkı sağlayan merkezi bir sistem olarak kullanılmaktadır. Garanti Bankası MKK ile güvenilir bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmeniz oldukça kolaydır. Garanti MKK asıl görevleri:

  • Kendi üyelerine saklama,
  • Veri depolama işlemi
  • Raporlama işlemi
  • Kurumsal yönetim

Yatırımcı hizmetlerini de sizlere sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.