Sağlık

Yarma Gluten İçerir mi?

Yarma geleneksel olarak birçok yemek içerisinde sıklıkla bulunan bir besin olmakla birlikte sizin sağlığınızı ciddi derecede tehlikeye atacaktır. Yarma yoğun miktarda gluten içerir. Bunun sebebi gluten yapısı ihtiva eden bir buğday familyasından elde edilmesidir. Yalnızca yarma çorbası gibi ev yapımı yemeklerde değil, hazır gıda tüketimi esnasında da sıklıkla karşımıza çıkabilecek bir besin olduğundan dolayı risk daha da fazla artacaktır.

Gluten hassasiyeti bulunan kişilerin yanında sporcular da sindirim sisteminin daha rahat çalışabilmesi ve daha sağlıklı bir yaşam amacıyla glutensiz beslenme planına geçmiş olabilir. Ancak yarma yalnızca gluten içeriğinden değil, yoğun ve basit karbonhidrat yapısından dolayı sizin için son derece zararlı olabilir. Tükettiğimiz gıdalar arasında yarmayı pas geçmek en mantıklısı olabilir. Eğer gluten hassasiyetiniz bulunmuyorsa çok nadir bir yarma çorbası içmek size zarar vermeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds