Yatmadan Önce Adaçayı İçilir mi?

Adaçayı tam anlamıyla sağlığınız için bir mucizedir. Bu yüzden Katolik Hristiyanlar tarafından kutsal sayılmasına şaşırmamak gerekli. Peki adaçayı ne zaman içilir? Bu konu hakkında bilgi verdikten sonra size muhteşem bir adaçayı demleme tarifi vereceğiz.

Doğal bir antibakteriyel olan adaçayı, yatmadan önce içilebilir. İçinde bulunan tujon isimli madde kanseri tetikliyor gibi dedikodular çıksa da tek başına bulunmadığından vücut için her hangi bir zararı bulunmamaktadır. Bundan dolayı dünyada hiçbir sebze veya meyvede içinde kanseri tetikleyecek bir etkin madde yoktur. Tabii ki burada doğal haliyle hormon ya da başka madde almamız bitkilerden bahsediyoruz.

Bitki çaylarında dikkat edilmesi gereken tek konu, antidepresan ya da diğer tür ilaçlarla kullanımı sırasında doktorunuza danışmanız ve çok dikkatli olmanız gereğidir. Çünkü ilaçlar içerisinde bulunan maddeler ile etkileşime girerse ciddi boyutta başınıza bela açabilir.

Yatmadan Önce Adaçayı Tarifi

Adaçayı demleme usulü ile hazırlanır ama buradaki detaylar dakikasına kadar önemlidir. Kaynamış sıcak suyun içerisine eklenir. Bir sıcak su bardağının içine 2 demet eklenir. Demlenme süresi 5-6 dk’dır. Sıcak suda bekletilir fakat fokue fokur kaynatılması ocağa konulması kesinlikle tavsiye edilmez. Servis ederken biraz şeker eklenip, bir parça limon da ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.