Yavuz Ağıralioğlu Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

Yavuz Ağıralioğlu, Türk siyasetçi, İyi Parti İstanbul 1. Bölge milletvekili adayı ve aynı zamanda Türkiye İnisiyatif Merkezi Başkanı. 1 Şubat 1972 günü Trabzon’un Çaykara ilçesine bağlı Eğridere köyünde dünyaya geldi. Ağıralioğlu; ilk, orta ve lise öğrenimini Yozgat’ın Sorgun ilçesinde tamamladı. Daha sonra üniversite için Ankara’ya giden Ağıralioğlu, burada Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun oldu. 

Aralık 1995’te Nizam-ı Alem Ocakları Genel Başkanlığı’na getirilen Ağıralioğlu iki yıl bu görevde kaldı ve Anadolu ile Nizam-ı Alem genel merkezi arasında sağlam, verimli ve dönüşümlü bir etkileşim kurulmasını sağladı. Onun başkanlığında Nizam-ı Alem dergisi, en yüksek tirajına ulaştı. Ağıralioğlu, buradaki görevini Mart 1997’de Tuna Koç’a (Ege Bölge Başkanlığında görevli) devretmesi ile sonlandırdı ve bu kararın ardından halen devam edecek olan siyasi hayatına adım attı. 

2002 seçimlerinde Trabzon’dan milletvekili adayı olan Yavuz Ağıralioğlu, daha sonra Temmuz 2003’deki yapılan bir kurultayda Büyük Birlik Partisi MKYK üyeliğine seçildi. Kongre neticesine partide genel başkan yardımcılığı görevini yapan Yavuz Ağıralioğlu, 2009 Mart’ta kaybettiğimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun ardından yapılan ilk olağanüstü kongrede genel başkanlığa aday olan Tuna Koç’un listesinden MKYK üyeliğine seçilmiştir. 

Özel Yaşamı 

Yavuz Ağıralioğlu, evli ve üç çocuk babasıdır. Öte yandan Ağıralioğlu, ailesine ait olan Yozgat Sorgun’da kaplıca tesisleri ve Çaykara’da bir halı saha spor tesisi ve Ankara’da faaliyet gösteren çevre ve peyzaj düzenlemelerindeki yapan bir inşaat firması ile ticari alanda boy göstermektedir. 

Türkiye İnisiyatif Merkezi’nin logosunda yer alan şekillerin Büyük Birlik Partisi’nin logosunda yer alan şekillerle birebir uyuştuğu da ilk başta göze çarpan detaylardan biri. 

Yüksek hitabet yeteneği ve yerinde kelime tercihleri ile dikkatleri üzerine çeken Yavuz Aliağıroğlu, Twitter üzerinden yaptığı paylaşım ve görüşleri ile Türk siyasetine yeni bir soluk getirmesi beklenen kişiler arasında yer alıyor. Genç ve dinamik yapısı ile ilerleyen yıllarda adından sıkça bahsettirecek olan Yavuz Aliağıroğlu’nun siyasi alandaki başarılarının devamı gelebilir mi bunu önümüzdeki seçim ve seçimin sonuçları belirleyecek. 

İlginizi Çekebilir:  Sermin Baysal Ata Kimdir? Aslen Nereli ve Kaç Yaşında?

One thought on “Yavuz Ağıralioğlu Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

  • Mart 10, 2019 tarihinde, saat 8:45 pm
    Permalink

    yavuz ağıralioğlu siyasetin yeni NURLUYÜZÜ

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce