Yavuz Oğhan Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Ne İş Yapıyor?

Yavuz Oğhan kimdir, nerelidir ve ne iş yapıyor? Yavuz Oğhan kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Yavuz Oğhan’dan, kim ve nereli olduğundan söz edeceğiz.

Yavuz Oğhan Kimdir?

Yavuz Oğhan, Türk gazeteci ve radyocu. 25 yılı aşkın gazetecilik deneyimine sahip olan Yavuz Oğhan, 1969 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Oğhan, Ali Kırca’nın bir dönem görev yaptığı ATV’de 5 yıl süreyle gece muhabirliği yaptı. Daha sonra yine aynı kurumda haber müdürlüğüne atandı.

Stat TV ekranlarında Uğur Dündar’ın da Ankara temsilciliğini yapan Oğhan, daha sonra art arda CNN Türk’ün Ankara Haber Müdürlüğü ve Temsilciliği görevlerine getirildi. 2009 senesinde şehir değiştiren Yavuz Oğhan, Ankara’dan İstanbul’a CNN Türk’ün haber koordinatörü olarak atandı. Oğhan’ın CNN Türk macerası kısa sürdü ve buradan 2011 yılında ayrıldı. Ardından Posta ve Radikal gibi gazetelerde yönetici olarak çalışan Oğhan, Radikal gazetesinin kapanmasının üzerinden Artı1 isimli kanalında Genel Yayın Yönetmenliği yapmıştır.

Şimdilerde yeni medya üzerinde çalışmalarına devam eden Yavuz Oğhan, ”bidebunuizle” isimli internet sitesinde görüntülü habercilik üzerine çalışmalarını sürdürmektedir. Yavuz Oğhan, RS FM’de hafta içi her gün ”bidebunudinle” ismiyle program hazırlamakta ve sunmaktadır.

Yayınında Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı’ndan pek çok önemli kişiye yer veren ve onların görüşlerini ele alan Yavuz Oğhan, Radyo Sputnik’te gündemi belirleyen önemli konuşmacılara sorduğu sorularla da pek çok kişi tarafından ilgiyle takip edilmektedir. Sputnik Radyo’daki programının bandını YouTube’a da yükleyen Yavuz Oğhan, bu platformda 30 bine yakın abone sayısına ulaşmış.

YouTube’a yüklediği videolarından da anlaşılacağı üzere Yavuz Oğhan birbirinden ilginç gündem maddeleri ve konu başlıkları le Türkiye’nin nabzını tutmaya devam ediyor. Gazetecilik hayatını YouTube ve Radyo Sputnik üzerinden sürdüren Yavuz Oğhan’a kariyerinde başarılar diliyoruz.

Biyografi kategorimizdeki diğer yazılar için sitemizin Biyografi kategorisini ziyaret etmeyi unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.