Öz Köyüm – Naturel Soğuk Sıkım Zeytinyağı

En kaliteli ve doğal zeytinyağları, endoğal ve özel zeytinler ile yapılır. Bu şekilde mükemmel zeytinyağları elde etmek için asit oranı en düşük olan zeytinler tercih edilir. Dalından direk toplanan zeytinler kendiliğinden yere düşmüş zeytinlere göre daha daha az asitlidir. Antioksidan değerleri daha yüksektir.

Natural sızma zeytinyağı dalından silkme tarzıyla düşürülerek toplanan zeytinlerin toplandıktan 4 saat içerisinde soğuk sıkma yöntemiyle sıkılmasıyla elde edilir Öz Köyüm naturel sızma zeytinyağıtekniğine uygun olarak soğuk sıkım olarak üretilmekte olup web sitemizden tüm Türkiye’ye satışı gerçekleşmektedir. Sipariş geçildiği takdirde de aynı gün kargoya verilerek müşterilere çok hızlı bir şekilde ürün temini edilmektedir.

Naturel sızma zeytinyağları içerisinde bulunan asitlere göre 3’e ayrılır:

1-Erken hasat natürel sızma zeytinyağı: Ekim-Kasım ayları arası toplanan yeşil zeytinlerden elde edilir. Serbest yağ asidi 100 gramda 0,8 gram altındadır. Soğuk tüketim için uygundur.

2-Natural birinci zeytinyağı: Serbest yağ asidi 100 gramda 0,8 gram ile 2 gram arası olan yağdır. Yemeklerde kullanılır.

3-Natural ikinci zeytinyağı: Yağ asidi 100 gramda 2-3,3 gram arası bulunur. Kızartmalarda kullanılabilir.

Naturel Sızma Zeytinyağının Faydaları:

-Yüksek tansiyon, romatizma, damar sertliği, mide ve bağırsak ülserleri, kolesterol, safra kesesi tembelliği, karaciğer bozuklukları, kabızlık, kansızlık, gut hastalığı ve deri çatlamalarını başarı ile tedavi eden bir yiyecektir.

-Kanserle savaşta kullanılan maddeleri içerir.

-Kandaki HLD denilen iyi huylu kolesterol düzeyini arttırır.

-Kötü kolesterolü yok eder.

-Çocuklarda beyin ve kemik gelişimini hızlandırır.

-Doymamış yağ olan zeytinyağı kalp ve damar hastalıklarına karşı korur.

-İçerisinde bolca bulunan E vitamini sayesinde yaşlanma etkilerini azaltırve dokuları yenileyerek daha genç görünmemizi sağlar.

-Saçlarımızı kuvvetlendirir ve daha canlı görünmesini sağlar.

-Yaraları iyileştirir.

-Kireçlenmeyi önler.

-Yağların içinde hazmedilmesi en kolay olan yağ olduğu için sindirim kolaylığı sağlar.

Soğuk Sıkma Nedir?

Soğuk sıkım tekniği en sağlıklı zeytin sıkım ve zeytinyağı elde etme yöntemidir. Isıtma işlemi nedeniyle yağ içerisinde birçok vitamin ve minareli ölür. Soğuk sıkım tekniğinde zeytinler en fazla 27 dereceye kadar ısıtılır ve sıkma işlemi yapılır. Bu da zeytinyağının antioksidan özelliğini korumasını sağlar. 27 derecenin üzerindeki ısı yağ için zararlıdır. Fabrikalarda üretilen zeytinyağları da bu derecenin üzerindeki yüksek ısı sıcaklarında üretim yapmaktadır. Bu da fabrika üretimi zeytinyağlarını doğallığını azaltmaktadır. Seri üretim için bunu yapan fabrikalar, doğal üretimden taviz vermektedir. Ancak Öz Köyümsoğuk sıkım zeytinyağıyüzyıllardır süre gelen doğal yollarla üretim yaptığından tüketicilere %100 doğal zeytinyağı sunmaktadır.

Öz köyüm olarak size zeytin yanı sıra zeytinyağlarımız ile de hizmet vermekteyiz. Tamamen doğal yollarla ürettiğimiz zeytinyağları size sağlık verirken sofralarınıza lezzet katacak.

Öz Köyüm Zeytinyağları

Köylerimizde özenle toplanan zeytinlerimiz tekniğine uygun olarak tesislerimizde soğuk sıkım olarak sıkılarak sızma zeytinyağı üretilmektedir. Özellikle tamamen doğal bir şekilde üretilen zeytinyağı isteyen tüketiciler, Öz Köyüm naturel sızma zeytinyağı ürünümüzü tercih etmektedir. Sadece zeytin yağı değil, zeytinden peynire kadar birçok yerel ürünlerimizi tüketicilere doğal bir şekilde sunmaktayız. Ürünlerimizden sipariş etmek isterseniz tek yapmanız gereken web sitemizi (www.ozkoyum.com) ziyaret etmek. Sitemizde bal, sabun, süt ürünlerini sepetinize ekleyebilir ve uygun fiyat seçenekleriyle evinize kargoyla sipariş verebilirsiniz. Yerel doğal ürünlerimizi sipariş ettiğiniz takdirde aynı gün özenle paketlenerek kargoya verilmekte olup hızlı bir şekilde size ulaştırılması sağlanmaktadır.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: