Biyografi

Bensu Soral Kimdir? Nerelidir? Kaç Yaşında? Boy-Kilo

Bensu Soral kimdir, nerelidir, kaç yaşında? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından yüzlerce kişinin hayat hikayesini burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise kısaca Bensu Soral’dan söz edeceğiz.

Bensu Soral Kimdir?

Bensu Soral, Türk dizi ve sinama oyuncusu. 23 Mart 1991 tarihinde Bursa’da dünyaya geldi. Buradaki İnegöl Anadolu Lisesi’nden mezun olan Soral, halen Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde grafik üzerine eğitim görmektedir. Bensu Soral, ablası Hande Soral’ın tavsiyesi ve desteği ile oyunculuğa başlamıştır.

Bensu Soral, ilk defa Yol Ayrımı isimli diziyle ekran karşısına çıkmıştır. Ayrıca 2008 yılında vizyona giren Vicdan isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almıştır. Boynu Bükükler adlı gençlik komedisi dizisinde Miray karakterini canlandıran oyuncu, daha sonra da Tatlı Küçük Yalancılar dizisinde de Aslı Metinler karakterini canlandırdı.

Bensu Soral ayrıca Murat Dalkılıç’ın “Kader” isimli şarkısına çekilen klipte de yer almıştır. Soral, 2016 yılında çekilen ve Reyting rekorları kıran “İçerde” isimli dizide “Kebapçı Celal”in avukatlığını yapan “Melek” karakterini oynanmıştır. Bensu Soral bu projeyle de ekranlara geri dönmüştür.

Özel Hayatı

28 yaşında olan dizi oyuncusu Bensu Soral, 2018 yılında Hakan Baş ile evlenmiştir. Bensu Soral’ın Hande ve Bedirhan isminde iki kardeşi vardır. Soral’ın annesinin ismi Sebahat; babasının ismi ise Hamdi’dir.

Boy-Kilo

  • Boy: 1.73
  • Kilo: 54
  • Burç: Koç
  • Göz Rengi: Yeşil

Reklamları

Daha önce Mavi Jeans’in reklamında oynayan Bensu Soral bu sıralar ”Koton’a Soral Bensu’ya Soral” reklamı ile Koton’un marka yüzü olmuştur.

Nasıl Birisi

Ezgi Mola’nın konuğu olan Bensu Soral, Yaani kullanıcılarından gelen ”nasıl birisi” sorusuna cevap vermişti. Çok sabırlı çok disiplinli olduğunu ifade eden Bensu Soral, ayrıca herkese eşit davranmak gerektiğini vurgulamıştı. Oldukça mütevazi bir kişilik olan Bensu Soral’ın doğallığı ve içtenliği de kendisini sevdiren diğer detaylardan biri.

Yine aynı programda güzel yemek yaptığını söyleyen Bensu Soral ayrıca çok sayıda kedilerinin olduğunu ve hayvanları çok sevdiğini de ifade etti. Ezgi Mola ile beraber yer aldığı keyifli videonun tamamına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz.

Diğer biyografi yazılarımız için sitemizin ”Biyografi” kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi