Sağlık

Yeşil Fasulye Süt Yapar mı?

Önceki makalelerimizde süt yapan besinlerden detaylı olarak bahsetmiştik. Bazı besinler süt yapma açısından özellikle öne çıksa da asıl önemli olan şey, düzenli ve dengeli bir beslenme planı oluşturmaktadır. Bu makalemizde ise yeşil fasulye ve anne sütü arasındaki ilişkiye göz atmaya çalışacağız. Makalemizi sonuna kadar okuduğunuzda tahmin etmediğiniz bir etkisinden dolayı emzirme döneminde tüketmeyi bırakmayı düşünebilirsiniz.

Yeşil fasulye tek başına süt yapmaz. Ayrıca tıpkı kuru fasulyede olduğu gibi bu gıdada da gaz ve şişkinlik problemleri görülebilmektedir. Bu sebepten dolayı taze fasulye tüketimini minimum düzeylerde tutmanız, sizin ve bebeğinizin sağlığı açısından daha faydalı olabilir.

Ayrıca emzirme esnasında daha sağlıklı bir beslenme planına sahip olmak istiyorsanız, düzenli doktor kontrollerinizin yanında uzman bir diyetisyenden de destek almak çok doğru bir karar olacaktır. A ve C vitamini vücudumuz için en elzem mikrobesinler olduğundan dolayı,  tamamen bırakmak doğru olmayabilir. Bu dengeyi tutturmanın tek yolu ise belirttiğimiz gibi profesyonel bir beslenme planından geçer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.