Biyografi

Nisa Efendioğlu Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Evli mi?

Nisa Efendioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında, kimin kızı, ne iş yapıyor? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı sunucuların yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Nisa Efendioğlu’ndan söz edeceğiz.

Nisa Efendioğlu Kimdir?

  • Sunucu.

Lisans eğitimini Hacettepe Üniversitesi İngilizce Fransızca Mütercim Tercümanlık Bölümü’nde tamamlayan Nisa Efendioğlu, ayrıca Paris 8 Üniversitesi’nde eğitim almıştır. Lisans eğitimini başarıyla tamamlayan Nisa Efendioğlu, sonrasında TRT World’de çalışmaya başlamıştır. TRT World’de çalıştığı süre zarfında ayrıca Galatasaray Üniversitesi Stratejik İletişim Yönetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamıştır. Özellikle kamu diplomasisi alanında çalışmalarda bulunmuştur. Akabinde TRT World’ün Londra ofisine geçiş yapan Nisa Efendioğlu, burada da Londra Ekonomi Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 2019’da tekrar Türkiye’ye dönen Nisa Efendioğlu, TRT World bünyesinde dünyanın çeşitli ülkelerine seyahatte bulunmuş ve bu ülkelerle ilgili içerikler hazırlamıştır. Başarılı gazeteci Nisa Efendioğlu, iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Twitter ve Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Nisa Efendioğlu hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, evli mi bekar mı gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Kaynakça:

  • nisaefendioglu.com, erişim tarihi: 6 Temmuz 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.