Ekonomi

Yetim Maaşına Kredi Çekilir mi?

Önceki makalelerimizde buna benzer olarak nafaka gibi sigortalı ya da emeklilik sebebiyle alınmayan ancak düzenli olarak hesabınıza yatan parayla kredi çekilip çekilmeyeceğini açıklamıştık. Bu makalemizde ise yetim maaşına kredi nasıl çıkar? Nasıl çekilir? Sorularına kısaca cevap vermeye çalışacağız. Durum diğer türden aylıklarla benzer olduğundan dikkat etmeniz gereken temel noktalara odaklanarak gideceğiz. Konu hakkında merak ettiğiniz başka bir karışıklık varsa konu altına yorum bırakmanız yeterli olacaktır.

Yetim maaşı belli bir yaşa kadar çekilebiliyor. Küçük yaşta yetim maaşı alanlar ise 18 yaşını doldurmadan kredi çekemezler. Ancak 18 yaşını doldurduysanız ve geliriniz belli miktarların üzerine çıktıysa yetim maaşına kredi çekilir. Bunun için hangi bankanın hesabına paranız yatıyorsa o bankaya gitmeniz gereklidir.

Sistem üzerinden zaten yetim maaşınızın bağlı olduğu görüleceğinden dolayı kredi notunuz da yeterliyse kredi çekebilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken son ve önemli nokta yetim maaşınızın yatmasının son aşamaları olmamalıdır. En az kredi vadesi kadar süreyle bu paranın hesabınıza yatacak olması gerek ki kredi çekebilesiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi