Ekonomi

Nafaka ile Kredi Çekilir mi?

Ekonomi kategorimizde hangi durumlarda kredi çekebileceğiniz hakkında çok detaylı bir rehber sunduk. Yazı dizimizin sonlarına doğru gelirken nafaka ile kredi çekmek nasıl olur? Sorusuna da cevap vermeye çalışacağız. Konu ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı yazı altına bırakabilirsiniz.

Öncelikle nafaka ile kredi çekilip çekilmeyeceğini anlamak için bankaların kredi verme mantığına hızlıca tekrar bakalım. Bankadan kredi alabilmeniz için kredi notunuz, ilgili bankaya yaptığınız ödeme düzeni dışında resmi ve belgelenebilir krediniz olması gerekiyor. Boşanma davasında karara bağlanan nafaka miktarı çok farklılıklar gösterse de burada önemli olan nokta bu geliri resmi bir şekilde sunabilmeniz.

Hesabınıza yatan para düzenli olsa da sigortalı bir çalışan ya da işyeri sahibi olarak görünmediğiniz için banka şubesine nafaka miktarınızı belirten resmi evrakla başvurmanız yeterli olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken konu ise nafakanın yattığı bankadan kredi başvurusu yapmanız. Bu, alacağınız kredi ihtimalini bir hayli artıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds