Biyografi

Yiğit Mahzuni Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Şarkıları?

Yiğit Mahzuni kimdir, nereli ve kaç yaşında, boyu kilosu kaç, nelerdir? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı müzisyenlerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yiğit Mahzuni’den söz edeceğiz.

Yiğit Mahzuni Kimdir?

  • Müzisyen.

18 Ağustos 1996 tarihinde Ankara’da dünyaya gelen Yiğit Mahzuni, halk ozanı Aşık Mahzuni’nin torunudur. İlkokul ve lise eğitimini Ankara’da tamamlayan Yiğit Mahzuni, sonrasında piyano ve bağlama dersleri de almıştır. Yiğit Mahzuni, ilk olarak Çeşm-i Siyahım şarkısını seslendirmiştir. İlk albümü Seni Düşündüm’ü dedesi Mahzuni Şerif’e armağan etmiştir.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Yiğit Mahzuni, müzisyenlik kariyerine de devam etmektedir. Başarılı müzisyen Yiğit Mahzuni hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kimdir gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi