Biyografi

Yılmaz Öztürk Kimdir? Kaç Yaşında? Nereli? Ne İş Yapıyor?

Yılmaz Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında, evli mi bekar mı? Daha önceki yazılarımızda çeşitli meslek gruplarından binlerce kişinin biyografisini ve bazı şeflerin yaşamlarını burada sizlerle paylaşmıştık. Bu yazımızda ise ayrıca Yılmaz Öztürk’ten söz edeceğiz.

Yılmaz Öztürk Kimdir?

  • Şef

Yılmaz Öztürk, aşçı-şef ve sunucudur. Meslek hayatına 1998 yılında Ankara’da başlayan Yılmaz Öztürk, sonrasında Türkiye’de birçok meşhur restoranında çalışmıştır. 2004 yılında Genç Aşçılar Yarışması’nda gümüş madalya kazanan Yılmaz Öztürk, aynı zamanda çeşitli restoranlara da danışmanlık yapmaktadır. 2012’de Alaçatı’da bir restoran açan Yılmaz Öztürk, 2015 yılında da Alaçatı’da ünlü bir restoranın şefliğini yapmıştır. Öztürk, sonrasında İstanbul’da şeflik yapmıştır. Yılmaz Öztürk ayrıca İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Mutfak Sanatları Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Öztürk, MasterChef’e de bir bölüm konuk olmuştur. Yılmaz Öztürk, Hande Macunluoğlu ile evlidir ve Zeynep adında bir kızı vardır.

Açık Ateş Programı

Yılmaz Öztürk, TRT Belgesel ekranlarında yayınlanan Açık Ateş programının da sunuculuğunu yapmaktadır. Anadolu’nun doğal güzellikleri ile insanı büyüleyen cennet köşelerinde yemeğin en lezzetli halini izleyiciler ile paylaşan Yılmaz Öztürk, yemeklerin hikayesiyle de izleyenleri bilgilendiriyor. Son derece samimi bir havada, doğayla iç içe bir tasarımla ekranlara gelen Açık Ateş programı, TRT Belgesel’in yeni programları arasında şimdiden en çok sevilenler arasında yer alıyor.

Instagram hesabından da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Yılmaz Öztürk, meslek hayatına ve sunuculuk çalışmalarına devam etmektedir. Başarılı sunucu ve şef Yılmaz Öztürk hakkında merak edilen aslen nereli, annesi babası kardeşleri kim, boyu kilosu kaç gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynakça:

  • kimnereli.net, Yılmaz Öztürk, erişim tarihi: 17 Ekim 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.