Sağlık

Yoğurt Suyu Neden Faydalı?

İnternetten uygun başlık resmini bulmaya çalışırken yabancı sitelerde Greek falan diye bir muhabbet dönüyor. Bi yoğurdumuza göz dikmediğiniz kalmıştı zaten.

Üzerinize afiyet akşam yemeğinde bir kase yoğurt yedim. Yoğurt kabını da dışarıda unutmuşum bir baktım yoğurt suyu birikmiş. Bu dünyada en nefret ettiğim şeylerden biri yoğurt suyu. Ben hiç sevmiyorum faydalı diyorlar acaba ne gibi faydaları var diyerek internetten araştırmaya başladım. Efendim meğer bu yoğurt suyu ölümden başka her derde deva imiş. Gözüme çarpan faydalardan birkaçını özetleyeylim.

Böbrek Taşı Derdine Çözüm Olabilir

Kilo Vermeye Yardımcı Olabilir
İçindeki vitamin ve minareller ile sindirimimizi düzenlediği gibi kilo vermemiz konusunda da gayet etkili bir yöntem olarak düzenli yoğurt suyu içmeyi öneriyorlar.

Şeker Hastaları İçin Şifa Olabilir
Şekerini düzenli seviyede tutmakta zorlanan şeker hastaları için bulunmaz nimet imiş.

Eğer bunu doktorunuz öneriyor ise bol bol için. Diyecek pek birşey yok ama benim anlayamadığım konu arama sonuçlarında papağan misali birbirinin aynısı yazılar ile şöyle faydalı böylr faydalı diye sayfalarca yazılmış. En çok fayda yazan internet sitesi en üstte çıkıyor. Belirli araştırmalar sonucu bunun gerçekten etkili bir içecek olduğu düşünülebilir. Fakat tek bir maddeye tüm sağlığımızı bağlamak ve bu kadar çok şey yüklemek mantıksız değil mi? Doğru olan şu olmalı:
‘Yoğurt suyu kilo verdiriyor.’ yerine ‘Yoğurt suyu kilo verme sürecinize destek oluyor.’ gibi düşünülebilir. Faydalıysa kase kase içip yüz yaşımıza kadar yaşayalım. Hayır! ben buna kesinlikle inanmıyorum. Soğutmak gibi olmasın ama tadı zaten çok kötü ve acı bir insan neden bunu içsinki?
Zaten sayılan yüzlerce fayda doğal mayalanmış ev yapımı bir yoğurdun suyu. Diğerinden yarardan çok zarar görebileceğinize eminim. Eskiye göre bu konusa çok bilinçlenmiş olabiliriz ama kaçımız yoğurdu evde yapıyoruz Allah aşkına?
Suyundan bu derece nefret etmeme rağmen kendisini de aşırı derecede sevdiğimi belirtmeden edemeyeceğim. Marketten değil ev yapması olmalı. Hemen ekşimeli. Markete gidip bir yoğurt alın dolaba koyun bakalım kaç hafta bozulmadan durabilecek? Çok uzun süre. Doğal olmadığını göstermek için uzun analizlere gerek yok.

Teknolojik Deli

Montaigne'e çıraklık yapıyordum, kovuldum. Biraz okuduktan sonra neden kovulduğumu anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds