Çaresiz Dert: Evlilik Programları

Bugün Hanife’ye yeni bir talip gelmiş, izledin mi?

Gibi soruları çokça iştir olduk son zamanlarda, ülkece Hanife gibi gelin adaylarına koca bulmak için  çırpınıp duruyoruz. Sahi gerçekten sizin kızınız eş  bulmak için o kadar  seçeneğe ihtiyaç duyuyor mu? Yada kim evlenirken bu kadar insanla görüşüyor? Peki en önemli soru, kim hem evlenmek isteyip hem para kazanıyor? Yada bizler kazandırıyoruz!

Bunlar cevaplanmamış sorular, ki tabi bir insanın evlenmesine ve ‘güzel’ bir yuva kurmasına vesile olmak çok iyi bir davranış olsa gerek.

İlginizi Çekebilir:  Tarım Devrimi ve İnsanlığın Gelişim Süreci

Ama bunun yanında toplum kültürümüze uymayan, çocuklarımıza “bunlar senin abin, ablan, teyzen!” dediğimiz insanlar kılıktan kılığa giriyor yanlış örnek sergiliyorsa durup düşünmek lazım. Bu programları kim büyüttü bu kadar, daha 20 yaşındaki kızın orda ne işi var? Gerçekten evlenme niyetiyle mi gelmiş oraya? Ya da gerçekten dışarıda evlenecek kimse bulamamış mı !

Geçen günlerde bir evlenme programı izledim. Bir evde kadınlar diğer evde erkekler seç-beğen-al taktiği ile birbirlerine eş-sevgili arıyorlar. Türlü entrikalar dönen evde evlilikten başka herşey konuşuluyor, damat ve gelin adayları olmadık tiyatro çeviriyorlar evde. Sosyal medyada binlerce takipçiye ve popülerliğe ulaşmış, istenilen şey gayet iyi başarılmış evlilik işi unutulmuş şekilde hayatlarına devam ediyorlar. Hatta aylar öncesinden gömleği hafif açık diye sevgilisine programda kızan, izin vermeyen damat adayı, Altın Kelebek( en iyi evlilik programı!) ödülü almak için yanında bulunan sevgilisi gayet açık bir elbise ile kendisine eşlik ediyor!

İlginizi Çekebilir:  Ekonomik Gelişmişlik ve Bilim Arasındaki İlişki

Evet onlar para, şöhret, popülerlik kazanıyor ama biz birçok şeyi kaybediyoruz!

• Televizyonda gördüğümüz her insanın fanı! (hayranı) olmaya çalışarak,

• Çocuklarımızı onları izletmeye mecbur kılarak,

• Kültür mirasımız olan aile kavramını git gide yitirerek,

•Ve oynanan oyunları gerçek gözüyle izleyerek,

İlginizi Çekebilir:  Fjallraven Kanken Sırt Çantası Modası

Ahlak, masumiyet ve kültürümüzü kaybediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara - Eskişehir Oto Ekspertiz - Oto Ekspertiz