Hukuk

Asgari Ücret Taşeronu Etkiler mi?

Asgari ücretin her yıl artış gösterdiği hakkında detaylı bir makale kaleme almıştık. Bu makalemizde asgari ücretin taşeronu da nasıl etkilediğinden bahsedeceğiz. Hiçbir şüphe olmaksızın kanunen tüm çalışanlar asgari ücretten etkilenmektedir. Durum böyle olunca taşeron işçileri de en az asgari ücret almak zorundadır. Bunun hiçbir durumda istisnası ya da özel durumu olamaz. 

Şöyle bir senaryo da kurabiliriz. Diyelim ki bir yıl boyunca taşeron iş yetinde asgari ücretin altında bir gelir ile çalıştınız. Böyle bir durumda yasal yollarak başvurarak asgari ücretle aradaki farkı geriye dönük olarak almanız mümkün olacaktır. Tam zamanlı çalışan tüm sektörlerde işveren en az asgari ücret vermek zorundadırlar. Sonuç olarak, eğer bir taşeron çalışanı iseniz hakkınız en az net ve kesin olarak asgari ücrettir. Hakkınızı aramak için her türlü yasal yola başvurabilirsiniz. Ekonomi ve hukuk alanında buna benzer diğer yazılarımızı incelemek için ilgili kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi