Zincirlikuyu Söğütlüçeşme Metrobüs Hattı Neden Bu Kadar Sallanıyor?

Söğütlüçeşme-Zincirlikuyu arasındaki metrobüs güzergahı, toplamda 8 duraktan oluşuyor. Zincirlikuyu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Burhaniye, Altunizade, Acıbadem, Uzunçayır, Fikirtepe ve Söğütlüçeşme. Bu yedi durak, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ndeki trafiğin haricinde en fazla 15 dakika sürüyor. Fakat bu yolda her ne varsa çok sallanıyor. Yani böbrek taşı olan birisi bu güzergahı kullansa böbrek taşlarını bir çırpıda döker. Teşbihte hata olmaz, öyle bir yol.

Bakıyorsunuz yolda delik dülük var mı diye yok. Yani o düz yolda ne var da bu araç o kadar sallanıyor insan hayret ediyor. Özellikle gece, 12’den sonraki seferlerde araç olduğundan iki kat daha fazla sarsılıyor.

Sebebi büyük ihtimalle şöförlerin ciddiyetsizliği. Zaten dört dörtlük bir konfor istemiyor halk. Olabildiğince stabil kalacağı bir yolculuk.

Yolculuğa şöförün orada başlayan vatandaş, Söğütlüçeşme metrobüs durağında üçüncü kapıdan iniyor istemsiz.

Buradan, sesimizi duyan yetkililerden ricamdır lütfen şu şöförlere biraz uyarılarda bulunun. Biraz daha dikkatli olsunlar şu aracı sürerken. Gündüz zaten kalabalıktan hissedilmeyen sarsıntı geceleyin çekilmez oluyor.

Metrobüs güzel nimet. Ama her şeyde olduğu gibi bunda da bir süre sonra ciddiyet ortadan kalkabiliyor. Trafiksiz (köprü hariç), ışıksız dümdüz yolda o aracı nasıl bu kadar sallandırabiliyorsunuz merak etmiyor değiliz. Biraz ciddiyet lütfen gececi şöförler. Bir de şu havalandırmayı açınca parası sizden mi çıkıyor ayrıca merak ediyorum. Nedir bu havalandırmayı açmama gayreti. Önde püfür püfür giden siz, arkada istiflenmiş bir vaziyette giden biz öyle mi? Şu havalandırma mıdır soğutma mıdır adı her neyse sıcak havalarda açın şu laneti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.