Teknoloji

Zoom Durduruldu Hatası Çözümü

Pandemi dolayısıyla gerçekleşen eve kapanma döneminde hayatımızda büyük değişiklikler yaşandı. İnsanlar her işlerini uzaktan, evlerinden yapmaya başladı. Buna eğitimde dahil oldu. Zoom, pandemiyle birlikte hayatımızda önemli bir yer etse de bazen düzgün çalışmayabiliyor. Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin en çok kullandıkları uygulamalardan biri olan Zoom çeşitli hatalar verebiliyor. Bunun belki de en çok karşılaşılanı “Uygulama durduruldu hatası”dır.

Zoom Durduruldu Hatası Neden Olur?

Zoom’un durduruldu hatası uygulama donduğu yani işlevselliğini yitirdiği zaman olur. Zoom’un durduruldu hatası vermesinin nedeni uzun süre kullanılan uygulamanın önbelleği arttırmasından kaynaklanıyor olabilir.

Zoom Durduruldu Hatasının Çözümü

1 Eğer telefonunuz android işletim sistemine sahipse Android System WebView uygulamasının güncelliğini kontrol edin. Ayarlar>Uygulamalar>Android System WebView yolunu kullanarak uygulamaya ulaşabilirsiniz.

2- Uygulama güncellemelerinizi kontrol edin.

3- Arka planda açtığınız tüm uygulama pencerelerini kapatın.

4- Uygulamaların önbelleğini temizleyin. Ayarlar>Uygulamalar>Önbelleğini silmek istediğiniz uygulama>Depolama>Önbelleği temizle yoluyla temizleyebilirsiniz.

5- Zoom’u silip tekrar yükleyin.

6- Telefonunuzun güncellemelerini kontrol edin.

7- Telefonunuzun hafızasında yer açın.

Bu çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa telefonunuzu yeniden başlatın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - istanbul evden eve nakliyat - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi