17-25 Aralık Hırsızlık – Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası

Bu haftanın önemini belirtmek için sizleri bu yazımıza davet ediyoruz. Bu hafta, Türk milletinin yöneticilerinin sözlerine ne kadar itimat ettiğinin göstergesi olan bir haftadır. Dış güçler dediler inandılar, oyun dediler güvendiler, komplo dediler gözleri kapalı kabul ettiler. MHP, o gün şöyle bir twit atmıştı:

O haftadan sonra tam 5 yıl geçti. Paraların sıfırlandığı o günden sonra tam 5 yıl geçti ve halk bu olayı 5 yıl içinde unutup gitti. Peki o hafta için Milliyetçi Hareket Partisi ne demişti? MHP’nin ”stepne” olmadığı zamanlar bu olaya tepkisi ne olmuştu?

İlginizi Çekebilir:  İzmir’de Ali Kabasakal Adında Bir Kişi Parasızlıktan İntihar Etti: Cebinden 1.5 Lira Çıktı

Milliyetçi Hareket Partisi, 17-25 Aralık olaylarına diğer muhalefet partileri gibi oldukça sert tepki göstermiş, hatta bu haftayı 17-25 Aralık Hırsızlık – Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası olarak ilan etmişti. Ancak aradan geçen 5 sene içinde MHP de tükürdüğünü yalamıştır. 

Milliyetçi Hareket Partisi, bakan ve bakan çocuklarının da aralarında bulunduğu şüphelilere yönelik başlatılan yolsuzluk ve rüşvet iddiaları üzerine 2014 yılında 17-25 Aralık Operasyonlarının 1. yıl dönümünde çeşitli konferanslar düzenlemiştir. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 17-25 Aralık operasyonlarının ”Rüşvet ve Yolsuzlukla Mücadele Haftası” olarak kutlanmasını belirtmiş ve 2014 yılı içinde çeşitli konferanslara da katılmıştır. İlki 17 Aralık’ta İstanbul’da yapılan konferanslar, 18 Aralık tarihinde de İzmir’de düzenlenmiştir. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Ahmet Kenan Tanrıkulu, Fuar 1 No’lu Hol’de yaklaşık 2 bin 500 kişinin katılımıyla yapacakları konferansta “yolsuzluk ekonomisini” anlatacak. Tanrıkulu, “Türkiye’de işsizlik rekor kırarken birileri saray yaptırıyor.” sözlerine de yer verdi. 

İlginizi Çekebilir:  Mikrofon Açık Kaldı Gerçek Gün Yüzüne Çıktı: Para Sıkıntımız Var TOKİ Bizi Mahvetti

Biz demedik. Onlar kendi söyledi. Demekle de kalmamış konferans dahi düzenlemişler. 

Milliyetçi Hareket Partisi’nin resmi YouTube hesabından 8 Eylül 2014 tarihinde paylaşmış olduğu videoda da oldukça çarpıcı bilgiler verilmekte. İzleyelim: 

Hoş. Bahçeli’nin bu ilk değil muhtemelen son da olmayacak skandallarından biridir. İstihbarattan, dinleme skandallarına, yolsuzluktan rüşvete, dış ilişkilerden komşu ülke politikalarına hatta kabineye kadar eleştirdiği AKP’nin bugün yedeği bir konumda olmak elbette ki bir ”vizyon” ve ”mide” meselesidir. 

İlginizi Çekebilir:  Rahip Brunson Serbest Bırakılabilir mi?

Bugün malum kesimin vatansever olarak gösterdiği ve kahraman ilan ettiği Devlet Bahçeli, sanki bunları hiç dememiş hiç söylememiş gibi bugün başkalarının avukatlığını üstlenmektedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi