Al Birini Vur Ötekine: CHP Çat Belediye Başkanı’nın Makam Odası Tartışma Yarattı

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Erzurum Çat Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın makam odası görenleri şaşkına çevirdi. Kılıç’ın odasında yer alan mobilya ve dekorasyonun lükslüğü dikkatlerden kaçmadı. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Erzurum’da CHP’li Çat Belediyesi’nin toplu açılış törenine katıldı. 

İSRAFA KARŞI OLALIM!

Toplu açılış töreninde “israfa karşı olalım” diyen Kılıçdaroğlu, ayrıca başkanların kul hakkı yememesi gerektiğinden, israfa karşı çıkılmasından da söz etti. Kılıçdaroğlu ardından Belediye Başkanı Arif Hikmet Kılıç’ın makam odasını ziyaret etti. 

BELEDİYE BAŞKANI’NIN MAKAM ODASI DİKKAT ÇEKTİ


Bu ziyarette çekilen kareler ise dikkat çekti. Belediye başkanı Kılıç’ın makam odasında yer alan mobilya ve dekorasyonun şaşalı olması ise tartışma konusu oldu. 

İlginizi Çekebilir:  Ya Rahip Ölürse?


Al birini vur ötekine deyiminin hakkını veren bir haber. Cumhuriyet Halk Partisi hiç saray masraflarını gündeme taşımamış, hiç AKP’nin itibar adı altındaki soygunları gözler önüne sermemiş gibi belediye başkanı makam odasını kral dairesine çevirmiş. Oysa CHP’de böyle bir şey olmaması gerekirdi. Oysa? 

Ülkenin genlerinde bir problem var. Şu ya da bu parti fark etmiyor; her siyasi kesim bir şekilde gösterişe, israfa ve lükse kaçıyor. CHP’nin de burada dediği ile yaptığı uyuşmuyor. Bir kişi üzerinden partiyi eleştirmek elbette yanlış ancak belediye başkanları ya da CHP rozetinin altındaki herkes bir temsilcidir. Bu temsilcilik görevi de öyle sanıldığı gibi kolay değil. “Aman canım ya ne olacak, onlar yapmıyor mu” derseniz onlar gibi olursunuz. O zaman bizim muhalefetimiz kime? Öyle değil mi? O zaman bir boşuna kürek çekiyoruz. 

İlginizi Çekebilir:  TDK’nın Skandal Vazalak Tanımında Alevilere Ağır İtham

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

e sigara