2021 Yılı Phuket Turları Fiyatları

Phuket, balayı çiftlerinin ve gezginlerin son dönemde göz bebeği olmayı başaran adreslerden biri haline gelmiş durumda. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara baktığımızda bu eşsiz cennete bir kez daha hayran kalıyor ve bir an önce ziyaret etmek istiyoruz. Peki ama burası nasıl bir yer ya da buraya nasıl gidebiliriz? Phuket turları başlığı altında bölgeye dair merak ettiğiniz tüm detayları aktaracağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden başlayalım ve soru işaretlerini de yok etmiş olalım.

Vize İstiyor mu?

En az 6 ay gereçli pasaport sahipleri için vize uygulaması gibi bir durum söz konusu değildir. Sizler de biliyorsunuz ki Tayland, Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemiyor ve giriş çıkışlarda herhangi bir sorun yaşamayacaksınız. Pasaportunuz ile ilgili bir sorun olmadığı takdirde sizler de giriş çıkışlarınızı dilediğiniz an yapabilirsiniz.

İklim:

Tropikal iklimin en belirgin şekilde yaşandığı bölgelerden biri. 4 ay yağış 4 ay ise yoğun sıcaklıktan söz etmek mümkün. Phuket balayı öncesi iklim unsurunu göz ardı etmemeniz gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isteriz. Aşırı yağışlı dönemleri tercih etmek yerine sıcaklığın yoğun olduğu zamanları tercih etmeniz daha sağlıklı olacaktır. bu sayede gezi planlarınızı aksatacak bir sorun ya da unsur da karşınıza çıkmayacaktır.

Fiyatlar:

Aşırı pahalı gibi bir tabir kullanmak haksızlık olacaktır. en nihayetinde bir tatil beldesine gidiyorsunuz ve bunun yurt dışı olduğunu düşünürsek gayet makul fiyatlar karşınıza çıkacaktır. Yeme içme konusunda sıkıntı yaşamayacaksınız ve uygun fiyata karnınızı doyurabileceğiniz gibi eğlence anlayışınıza bağlı olarak da yine daha ekonomik bir geceye imza atmanız mümkün.

Issız Sokaklar:

Phuket, tehlikeli olabilecek ıssız sokaklara da ev sahipliği yapıyor ve özellikle turistlerin yoğun olduğu dönemlerde kapkaççılar da baş gösteriyor. Bu yüzden gece kulüplerine açılan dar sokaklarda çok fazla vakit geçirmenizi tavsiye etmiyoruz. Alkolün yoğun olarak tüketildiği bölgelerden biri ve bu da suç oranını arttırıyor. Kalabalık ortamlarda ise gönül rahatlığı ile bulunabilirsiniz.

Phuket’i Ne Kadar Sürede Keşfedebilirim?

Elbette olabildiğince uzun süre vakit ayırmanızı tavsiye ediyoruz ancak kısa süreli bir tatil planında 1 hafta yeterli olacaktır. Phuket balayı turları da genellikle bu şekilde düzenleniyor. 1 haftalık süre zarfında eğer bir rehbere sahip iseniz balayı daha keyifli bir hal alacaktır. Nereye ne zaman gidilmeli sorusu ile baş etmek zorunda kalmayacak ve daha planlı bir şekilde hareket etme fırsatı bulacaksınız.

Tur tavsiyelerini bu yüzden çok daha sık yapıyoruz ve en azından zamanı daha iyi değerlendirmek adına lehinize bir durum ortaya çıkıyor. Phuket balayı öncesi bilmeniz gerekenler şimdilik bu şekilde. Dilerseniz personel iel de görüşmelerinizi yapabilir ve sorularınıza daha sağlıklı ve detaylı bir şekilde yanıt alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

nişan elbisesi