Dizi&Film

2022’nin En Çok İzlenen Dizi ve Filmleri

Sinema ve dizi sektörü ülkemizde beklenenden daha hızlı yükselmeye devam ediyor. Pandemiden sonra sekteye uğrayan ve yavaşlayan izlenmeler, normal hayatımıza dönmemizle birlikte tekrardan hareketlenmeye başladı. 2022 yılının sonuna geldiğimiz bu dönemde ise en çok izlenen dizi ve film verileri kesinleşmeye yaklaştı. Yayınlanan raporlarda beklenmeyen isimler yer alırken başarılarının nedenleri de belli oldu! Gelin hep birlikte bu dizileri ve konularını yakından inceleyelim.  

2022 Yılında Türkiye’de En Çok İzlenen Diziler

Express VPN’in araştırması sonucunda ortaya çıkan ve en çok izlenen dizileri sizler için listeledik!

1. Gibi

Listemizin ilk sırasında küçük olayların büyük komediler yarattığı Gibi dizisi yer alıyor. Sürekli olarak absürt kavgaların oluştuğu dizide Yılmaz ve İkkan’ın konularına tanıklık ediyoruz. Dizinin izlenmesinde büyük bir rol oynayan Feyyaz Yiğit ve Kıvanç Kılınç, seyircilere kendisini oldukça sevdirmiş gözüküyor.

     Yönetmen: Ömer Sinir

     Oyuncular: Feyyaz Yiğit, Kıvanç Kılınç, Ahmet Kürşat Öçalan

2. Camdaki Kız

Nalan, büyük bir şirkette iç mimar olarak çalışmaktadır. Hayatına devam ederken birden rastladığı zengin iş adamının oğlu Sedat ile evlenerek hayat kurmak ister. Nalan evlendikten sonra mutlu olacağını düşünse de kocası ona hiçbir zaman sevgi ve şefkat göstermez.

    Yönetmen: Nadim Güç

    Oyuncular: Burcu Biricik, Cihangir Ceyhan, Feyyaz Şerifoğlu

3. Teşkilat

3. Sıramızda Tims&B imzalı bir diziyi inceliyoruz. 2021 yılından bu yana büyük ilgiyle seyredilen Teşkilat, Milli İstihbarat Teşikatı’nda çalışan bir ekibi anlatıyor. Ekibin yaşadığı tehlikeli ve heyecanlı olaylar, her sezon farklı konuları gösteriyor.

    Yönetmen: Yağız Alp Akaydın

    Oyuncular: Çağlar Ertuğrul, Deniz Baysal Yurtcu, Mesut Akusta

4. Gönül Dağı

Sırada bir bozkır hikayesi olan Gönül Dağı var. Gönül Dağı, Gedelli isimli bir kasabada yaşayan üç amcaoğlunun hikayesini anlatıyor. Kuzenler, kendi başlarına icat ettikleri araçları insanlara sergileyerek harika gelişmeler elde ediyorlar. Tabii bunların yanında heyecanlı sevda olaylarına da tanıklık ediyoruz.

    Yönetmen: Yahya Samancı

    Oyuncular: Berk Atan, Semih Ertürk, Cihat Süvarioğlu

5. Pera Palas’ta Gece Yarısı

Pera Palas’ta Gece Yarısı, bir Netflix Türk orijinal dizisidir. İnternet dizisi olarak yayınlanan dizi, Pera Palas Oteli ile alakalı yazı yazmakla görevlendirilen gazeteciyi anlatıyor. Gazeteci, Mustafa Kemal Atatürk’e düzenlenecek olan bir siyasi komployu fark ederek önlemeye çalışıyor.

    Yönetmen: Emre Şahin

    Oyuncular: Hazal Kaya, Tansu Biçer, Selahattin Paşalı

2022 Yılında Türkiye’de En Çok İzlenen Filmler

1. Bergen

2022 yılının en çok izlenen filmleri arasında Bergen yer alıyor. 5.462.065 izleyiciye ulaşan film içerisinde Bergen isimli şarkıcının yaşadığı olaylara tanıklık etmekteyiz. Bir gerçek hikâyeden esinlenen filmin türü ise dram ve biyografi olarak karşımıza çıkıyor.

    Yönetmen: Mehmet Binay, Caner Alper

    Oyuncular: Farah Zeynep Abdullah, Erdal Beşikçioğlu, Tilbe Saran

2. Kesişme – İyi ki varsın Eren

Kesişme – İyi ki varsın Eren filmi, 2.320.616 izleyicisiyle listemizin ikinci sırasında bulunuyor. Filmin konusu, 2017 yılında Mehmetçiğin teröristlerle girdiği çatışmada şehit olan Eren Bülbül’ü anlatmakta. Trabzon’un Maçka ilçesinde başlayan film, harika bir senaryoyla ilerliyor.

    Yönetmen: Özer Feyzioğlu

    Oyuncular: İsmail Hacıoğlu, Rahman Başel, Alayça Öztürk

3. Doctor Strange Çoklu Evren Çılgınlığında

Geldik Marvel Comics’in efsane karakter filmlerinden bir tanesine! Doctor Strange Çoklu Evren Çılgınlığı filmi beklenmeyen olaylarla karşımıza çıkıyor. Çoklu evren için tehlikeli durumları durdurmak isteyen karakter, akıl almaz düşmanlar ile savaşıyor. Çoklu evren kilidi bu sefer sınırları zorlamaya başlayacak!

    Yönetmen: Sam Raimi

    Oyuncular: Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Xochitl Gomez

4. Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü

Thor: Aşk ve Gök Gürültüsü filmi, Gorr the God Butcher’ın tanrıları yok etme isteğiyle başlıyor. Zorlu bir mücadeleye gireceğinin farkında olmayan Thor, emekliliğin tadını iç huzurda ararken kötülükler karşısına çıkmasıyla kesintiye uğruyor. Bu süreçte eski kız arkadaşı, Kral Valkyrie ve Korg ile ekip olan karakter, tehlikeli bir savaşa giriyor.

    Yönetmen: Taika Waititi

    Oyuncular: Chris Hemsworth, Natalie Portman, Christian Bale

5. Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi

Listemizin son sırasında Minyonlar 2: Gru’nun Yükselişi yer almakta. Filmde intikam macerasına atılan Kevin, Bob, Stuart ve Gru’nun hikayesi anlatılıyor. Maceralarına Beyaz Saray’a giderek başlayan ekip, kendilerini kapı önünde bulunca ABD hükümetini devirmek için zorlu bir sürece giriyorlar.

    Yönetmen: Kyle Balda

    Oyuncular: Steve Carell, Alan Arkin, Taraji P. Henson

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sponsorlu Bağlantılar: R10 Blog - Sorum Var - evden eve nakliyat - Hedera Güncel - Takipçi Satın Al - TikTok beğeni hilesi - Rfid etiket - saç ekimi - vds