5 Maddede Taksicilere Olan Nefretin Nedenleri

Ülkemizde son zamanlarda giderek artan ve çığ gibi büyüyen bir nefret var bu nefret etrafında pek çok kesimden insanın ortaklığı söz konusu: Taksici Nefreti. Özellikle Uber’in yaygınlaşması ve taksi tekelinin ve sektör üzerindeki hegemonyasının kırılmasının ardından taksicilerin gerçek yüzü de su yüzüne çıktı. Peki artık varlığı inkar edilemez bu nefretin ardında yatan sebep ne? İşte 5 maddede taksici nefreti.

🚕 Kısa Mesafede Yolcu Almaması

En çok mağdur olunan ve taksimetre başlangıç fiyatı 10 lira olmuşken dahi sebebi anlaşılamayan şey: Kısa mesafe. Taksiye binmek için şöföre dil dökersiniz, bir şekilde ikna edersiniz. Esasen durum, siz müşterisiniz o esnaf. Ama tam tersi bir durumla sizi karşılamalar, yüzü asmalar, ve en kötüsü “hadi atayım bariler” ile bindiğinize bineceğinize illallah ettirirler. Oysa yeni yeni piyasaya tutunmaya çalışan Uber’de şöförün böyle bir tepki verme gibi bir olayı yok. Gideceğin yeri bilerek geliyor zaten.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Seray Hayalindeki Forma Çok Yakın Biraz Kas Yapması Gerek'' Sorusunun Cevabı Nedir?

🚕 Trafik Kurallarına Riayet Etmemeleri

Yayalar ve taksi kullanmayan ya da az kullanan insanlar için en büyük sorunlardan biri de taksicilerin trafik kurallarına uymaması. Sarı bir trafik canavarı gibi ortada kol gezen bu arabalar, düzensizlikleri ve trafikte sergiledikleri davranışlarla yayaların hayatını tehlikeye atabiliyor. Kırmızı ışıkta beklemek gibi bir özellikleri olmayan bu sarı renkli trafik magandalarının diğer kurallara ne kadar riayet edeceğini varın siz hesaplayın.

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Karınları Çok Aç ve Yavru Aslan Orada Sulu Bir Etin Tadını Çıkarıyor'' Sorusunun Cevabı Nedir?

🚕 Fırsatçı Olmaları

Atatürk Havalimanına düzenlenen bombalı saldırı sonrasında havaalanı yakınlarındaki taksicilerin felaket yerinden bir an önce uzaklaşmak isteyenlere fahiş fiyatlar biçmeleri hala dün gibi akıllarda.

Örneğin yukarıda yer alan görselde bir kullanıcının attığı Twit, mevzubahis olayı açıklıyor.

🚕 Şark Kurnazlığı Yapmaları

İlginizi Çekebilir:  Brain Test 2 ''Uyumadan Önce Yapması Gereken Egzersizler Var'' Sorusunun Cevabı Nedir?

Geceden kalmışsanız taksiye binmek en son yapacağınız hareketlerden biri olmalı. Zira sizin içinde bulunduğunuz durumdan faydalanarak yol uzatmak, yanlış yoldan gitmek, taksimetre kapatmak gibi şark kurnazlığı yapmaları an meselesidir. Ne olduğunu anlamadan geceyi kötü bir şekilde bitirebilirsiniz.

🚖 Kaba, İtici ve Çirkef Olmaları

Her kesimden nefret kazanmalarında en önemli faktörlerden biri de bu söz konusu başlıktır. İstisnalar elbette ki vardır fakat taksicilerin kahir ekseriyetinin böyle olduğu da bilinen bir gerçek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ko cuce