A Haber’in Seçim Analisti Dediği İsim Kebapçı Çıktı

A Haber’in ABD Seçim Analisti olarak ekranlarda paylaştığı isim analist değil kebapçı çıktı. A Haber’e konuk olan Kenan Demir isimli kişi, A Haber tarafından “analist” olarak tanımlandı ancak ODA TV’nin haberine göre Kenan Demir’in kebapçı olduğu anlaşıldı. 

Kenan Demir, ABD seçimlerindeki itirazları ve oyların sayımını anlattı. Demir, sosyal medya hesabından da oyların sayımını anlattı: 

“Mazbatayı verin diyenlere şu notu bırakın. Halkın iradesiyle kazanılan her makamın mazbatası verilir ama bir usulsüzlük söz konusuysa sonuna kadar araştırılır. Bırakın YSK görevini yapsın. Belediye Başkanlığı hiç bir yere kaçmıyor”. 

A Haber’in seçim analisti olarak lanse ettiği Kenan Demir, iddia edildiği gibi seçim analisti değil ABD’de North Carolina’da Sultan Kebap isimli bir mekanın sahibi. 

EVLATLIK OLARAK ABD’YE GİTTİ; AKP’DEN TOKAT MİLLETVEKİLİ OLMAYA ÇALIŞTI

Kenan Demir’in Amerika Birleşik Devletleri’ne gidiş hikayesi ise çok ilginç. Tokat’ta dünyaya gelen Kenan Demir, henüz 12 yaşındayken ailesi ile birlikte İstanbul’a yerleşti. Bir bakkalda çıraklık olarak işe başlayan Demir ile o dönem Efes Pilsen’de forma giyen Chris Corchiani arasında bir bağ kurulmuş ve basketbolcu Corchiani, Kenan’ın çok zor bir hayatı olduğunu ve gece gündüz demeden çalıştığı için okul da devam edemediğini fark etmiş. Eşi ile birlikte Kenan Demir’in ailesini ziyaret eden Corchiani Demir’in ailesini de ikna etmiş ve zorlu bürokratik mücadelenin ardından Kenan Demir’i evlat edinmiş. Demir, yeni ailesiyle birlikte Avrupa’yı gezinir ve sonunda da Amerika’ya yerleşir. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Tokat milletvekili olmaya çalışan Kenan Demir, bu çabasına ulaşamadı.

Daha önce de kelime oyunu yaparak Harward Üniversitesi’nde görev yapan bir akademisyeni telefonda canlı yayına konuk eden A Haber’in kebapçıyı seçim analisti olarak lanse etmesi ise şaşırtmadı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: