Abdülhamit Güler Kimdir? Nereli ve Kaç Yaşında? Evli mi?

Abdülhamit Güler Kimdir? Sinema Eğitmeni ve Yönetmen Abdülhamit Güler nerelidir? Evli midir? Sosyal Medyada öğrencilere/gençlere yönelik faaliyetleri ve sinema eğitimi ile oldukça ilgi toplayan ve bu alanda donanımlı bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Abdülhamit Güler’in hayatını ve çalışma alanlarını konu edinen yazımızla karşınızdayız.

Abdülhamit Güler Kimdir?

Abdülhamit Güler Mart 1980’de Erzurum’da dünyaya gelmiştir. İlk ve Orta öğrenimini Bursa’da tamamlamasının ardından Bursa Merkez İmam Hatip Lisesinden mezun olarak Erzurum Atatürk Üniversitesi Radyo ve Televizyon Yayıncılığı bölümünden mezun oldu. Ardından Radyo-Televizyon ve Sinema alanında öğrenim gördü. İstanbul’da çalışmalara başlayarak, medya çalışmalarında yer aldı. Muhabir, haber müdür, editör, yayın yönetmeni gibi kollarda çalışmalarını sürdürdü.
Kısa film, belgesel ve senaryo yazarlığı, sinema eleştirmenliği gibi çeşitli alanlarda kendine yer edinerek projeler ortaya koydu.
9 yıldır Yeşim Tombaz ile evli olan Güler, 2 çocuk babasıdır.

Projeleri ve Çalışma Alanları

TRT’de ‘’28 Şubat Filmleri’’ TVNET’de ‘Kitap Kokusu’ gibi programları hazırladı, yürüttü. A Haber, Hilal Tv (Haber Müdürü), Vakit Gazetesi (Muhabir), Habertürk (Editör), TV5 (Ana Haber sorumlusu) İstanbul TV (editör) gibi kanallarda çeşitli görevlerinin ardında şu an sinema çalışmalarının yanı sıra ve Yenişafak gazetesinde köşe yazarlığına devam etmektedir. Gençlere yönelik ‘Online Sinema Eğitimleri’ adında projesi ile destek toplamış, 15-20 kişilik gruplara temel sinema eğitimi vermeyi sürdürmektedir. Bu programlara çeşitli alanlardan onlarca öğrenci başvurmaktadır.

Abdülhamit Güler Kısa Filmleri

  • Askıda (2016)
  • 529

Belgeselleri

  • Gezi Parkı Ayaklanması (2015)
  • 28 Şubat (2015)
  • Babam, Hac ve Sürgün (2015)
  • Ruhumun Notları (2015)
  • 17-25 Aralık Darbesi (2014)
  • Yoldaki Çığır: Sebilürreşad (2011)

Sosyal medya hesaplarından da paylaşımlarına devam eden Abdülhamit Güler, yönetmenlik ve yazarlık kariyerine de devam etmektedir. Abdülhamit Güler hakkında merak edilen annesi babası kardeşleri kimdir ve ne iş yapıyor gibi soruların yanıtlarını en kısa sürede sizlerle paylaşacağız.

kaynak:

  • dirilispostasi.com.tr, erişim tarihi: 3 Şubat 2022

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.